5. 1. 2017 | Matěj Voborský

Zvítězí Stadion v duelu proti Kadani i napotřetí?

Litoměřice po nevydařeném zápase proti Benátkám budou chtít odčinit zaváhání na ledě kadaňských Trhačů. Těm se v průběhu této sezóny vůbec nedaří, důkazem je předposlední příčka a dvanáctibodová ztráta na místo zaručující předkolo play-off. Naopak hráči Stadionu se případnou výhrou mohou posunout na osmou příčku. Budou domácí hokejisté úspěšnější, nebo vzájemný duel opět skončí lépe pro kališníky? Úvodní buly je na programu v 17:00.

Trhači se od začátku sezóny utápí v problémech

Na letošní sezónu v Kadani nejspíš nebudou vzpomínat v dobrém. Jejich klub se od počátku soutěže pohybuje na konci tabulky. Průběžně se nachází na třináctém místě s pouhými 39 body a záporným skóre 88:121. Na poslední Most má náskok čtyř bodů a jestli se nestane nějaký zázrak, tak boj o udržení ve WSM Lize se jim nevyhne. Z posledních jedenácti soubojů dokázali vytěžit pouze 7 bodů.

Tým, který vede hlavní trenér Jaroslav Beck, dokáže ale také překvapit. Například poslední zápas před vánočními svátky skolil Slavii Praha poměrem 2:0. Předtím třeba uspěl proti jihlavské Dukle a to jak na domácím ledě, tak i na Horáckém stadionu v Jihlavě. Kadaň trápí zejména defenzíva, ta inkasovala 121 branek, přičemž tato statistika ji řadí na předposlední místo v lize. V nejbližším období jí čeká 5 veledůležitých zápasů, z nichž hned 4 hrají před domácími fanoušky.

Vzájemné duely hovoří lépe pro Litoměřice

Litoměřice s Trhači se setkaly již dvakrát v průběhu sezóny a vždy zvítězili hokejisté kalichu, přičemž ještě neinkasovali. První souboj dopadl na kadaňském stadionu poměrem 0:2. Druhý střet obou týmů byl k vidění 19. listopadu minulého roku. Litoměřičtí hráči před tisícovou návštěvou lehce porazili Trhače 4:0. Hned ve druhé minutě se prosadil Tomáš Rubeš, ke konci prvního dějství navýšil stav Jaroslav Kalla povedenou střelou. Ve druhé třetině přišly šance i na straně hostí, ale branky dávali stále jen domácí. Ve dvacáté sedmé minutě se prosadil Lukáš Nedvídek, poslední gól přidal Milan Valášek. Třetí třetina se odehrávala v klidnějším tempu a tudíž se skóre zápasu nezměnilo.

19.11., 26. kolo: HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň 4:0
Branky a nahrávky: 2. Rubeš (Pletka, Švagrovský), 18. Jaroslav Kalla (Jebavý), 27. Nedvídek (Paločko, Jaroslav Kalla), 33. Valášek (Nedvídek).
Vyloučení: 6:2.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.

(Autor fotografie: Vojtěch Cermánek)

Komu se daří?

Tahounem týmu je útočník Jaroslav Kůs (na fotce), který zaznamenal už 30 bodů, z toho 25 asistencí. Nejlepším střelcem je Darek Hejcman spolu s Nicolasem Hlavou, oba nastříleli po osmi brankách. Na gólových zápisech se často objevuje také jméno Romana Chlouby.

V braně je jedničkou Jan Strmeň, který odchytal 20 zápasů s celkovou úspěšností 92,52%. Desetkrát se do klece Kadaně podíval Tomáš Král (úsp. 89,91%), pod deset startů mají na kontě Tadeáš Dvořák (93,33%) a Štěpán Lukeš (90,00%).

Sestava Kadaně v posledním zápase: Strmeň – Trefný, Černý, Šimek, Tomeček, Havel, Chalupa – Kůs, Hejcman, Hlava – O. Beránek, Osmík, Kohout – Slavíček, Chlouba, Chrpa – Wágner, Zadražil, Vaněk – Vrána.