Mladší žáci vybojovali na turnaji v Berouně druhé místo

Zveřejněno 30.12.2016 | Vojtěch Martinek
Malí kališníci ve čtvrtek 29. prosince vyrazili na turnaj do Berouna, kde je čekaly zápasy s domácími Medvědy, Klatovy a Příbramí. Mladším žákům se na turnaji dařilo, celek vedený trenéry Danielem Tvrzníkem a Jiřím Ransdorfem vybojoval ve středních Čechách druhé místo. Komentář vedoucího týmu Petra Bartyzala najdete níže ve článku, doplněný fotografiemi z turnaje.

Petr Bartyzal: "Litoměřičtí mladší žáci vyrazili 29. prosince 2016 na turnaj do Berouna. Čekaly je tam tři náročné zápasy v systému 2 x 20 minut, plus tři nájezdy.

Prvním soupeřem byly Klatovy. Obě dvacetiminutovky skončily bez branek a tak musely rozhodnout až nájezdy. Ty naše sestava proměnila bez větších problémů a tak jsme brali první tři body.

Druhý zápas začal po malé sváče a soupeřem bylo domácí mužstvo Berounských Medvědů. Ti však na sto procent nevyužili výhodu domácího prostředí a tak první část skončila 2:2, druhá část 1:1, a opět rozhodovaly nájezdy. Medvědi neproměnili ani jeden nájezd, Kališníci ano a získali tak znovu tři body. V tu chvíli jsme byli na průběžném prvním místě.

Druhý zápas skončil a hned po úpravě ledu začal třetí. Posledním soupeřem bylo mužstvo z Příbrami. Naši hráči byli patřičně rozehřátí a s Příbramskými hráli vyrovnaný zápas, avšak první část prohráli 1:2. Nutno podotknout, že do naší brány byl připsán gól který nikdo neviděl, pouze jeden rozhodčí, který stál na modré. Druhou část tohoto zápasu kališníci po tvrdém boji prohráli 0:2, ale na nájezdy byli opět lepší a brali alespoň jeden bod.

Celkový účet zní: 7 bodů, pohár za druhé místo a velký dort. Po zhodnocení zápasu oběma trenéry Danem Tvrzníkem a Jiřím Ransdorfem následovaly tři lahve rychlých špuntů, porcování dortu a radostný odjezd do Litoměřic."

Sestava Litoměřic: Tobiáš Tvrzník - Josef Barva, Denis Hlavička, Lukáš Vandrovec, Jiří Hartmann, Tomáš Prokůpek, Karel Drahorád, Josef Kafka, Šimon Hladík, Matěj Hamr, Štěpán Zahálka, David Klaus, Michal Novák, Filip Ransdorf, Tereza Plosová, Matyáš Bartyzal, Michal Nezbeda.

Branky na turnaji: Zahálka (3x), Prokůpek (2x), Barva, Novák, Plosová.

Konečné pořadí: 1. HC Příbram, 2. HC Stadion Litoměřice, 3. HC Berounští Medvědi, 4. HC Klatovy.