Další překážkou v přípravě bude Most

Zveřejněno 08.08.2016 | Vojtěch Martinek
Přesně čtyřiadvacet hodin po zápase v Kadani čeká kališníky další zkouška před sezónou 2015/16, tentokrát se Stadion představí na domácí půdě proti Mostu. Farma Litvínova je zatím v přípravě stoprocentní – minulý čtvrtek vyhrála shodou okolností na půdě Kadaně a o den později si připsala další úspěch proti druholigové Kobře Praha. Způsobí litoměřičtí první kaňku na zatím čistém štítu mosteckých hokejistů? Úvodní buly je na programu v 18:00.

Změny v kádru Mostu

Stejně jako každý rok je i letos soupiska Baníku více méně záhadou. Jisté je, že v příští sezóně na sebe modrobílý dres neoblékne Vítězslav Nedrda, který se rozhodl v devětadvaceti letech ukončit hokejovou kariéru. Útočník, který se v sezóně 2007/08 na dva zápasy mihl i na soupisce Stadionu, v klubu s drobnými pauzami působil už od roku 2005.

Druhému největšímu městu Ústeckého kraje dávají sbohem i forvardi Petr Přeučil a Pavel Pisařík. Oba odchází do Francie – Pisařík bude nastupovat za Štrasburk v nejvyšší soutěži, zatímco Přeučil, který od minulých Vánoc působil zde v Litoměřicích, rozšíří kádr Mont-Blancu ve třetí lize.

Dále můžeme pouze spekulovat. V minulé sezóně v Mostě působili obránci Jiří Zeman a forvardi Zdeněk Tauš a Lukáš Rindoš, kteří ale zatím do přípravy nezasáhli a nad jejich setrvání v Mostě tedy visí otazník.

V sezóně 2015/16 působila na severu Čech celá řada hráčů z partnerského Litvínova, přičemž několik z nich jsme zatím na soupisce Baníku nezaregistrovali ani v jednom z dvou odehraných přípravných zápasů. Jedná se o beky Kamila Černého a Martina Kokeše, z útočných řad pak o Ondřeje Havlíčka, Pavla Smolku, Lukáše Válka, Martina Hanzla a bratry Tomáše a Jiřího Doležalovi. Všichni jmenovaní budou v sezóně 2016/17 pokračovat v Litvínově, a tudíž by mohli čistě teoreticky nastoupit i za Most.

Přes léto se však vedení Baníku povedlo do klubu přilákat i dvě posily. První z nich je obránce Kamil Charousek, který se do Mostu vrací po roce stráveném v řadách Kadaně. Druhou je zkušený útočník a mostecký rodák Tomáš Divíšek. Nějakou dobu se spekulovalo i o příchodu Kamila Piroše z Litvínova, avšak ani jedním z dvou klubů nebylo zatím nic oficiálně potvrzeno.

Pozici brankářské jedničky by měl v příští sezóně zastávat veterán Marek Pinc. V Mostě pokračuje i gólman Václav Mouček, kterého zatím v přípravě doplnil litvínovský Patrik Spěšný a jednička druholigové Kobry Praha z minulé sezóny Lukáš Langer.

Kdo za Most dosud nastoupil v přípravě

Brankáři: Václav Mouček, Patrik Spěšný, Lukáš Langer (+ Marek Pinc)

Obránci: Kamil Charousek, Daniel Hora, Adam Rulík, David Cvrk, Jan Strejček, Tomáš Procházka, Michal Bednárik, Karel Šefl, Luboš Vacek, Roman Fučík

Útočníci: Vojtěch Kubinčák, Tomáš Divíšek, Jan Alinč, Tomáš Rod, Bohumil Slavíček, Ivan Řehoř, Martin Mical, Adam Chlapík, Jakub Čmolík, Jan Trübenekr, Petr Ujfaluši, Tomáš Kučera, Jakub Zdeněk, Jindřich Sklenička

Mostečtí si zatím poradili s Kobrou i Kadaní

Farma Litvínova se zatím může pyšnit stoprocentní úspěšností v přípravě. Minulý čtvrtek zvládla první zápas v Kadani, kterou přetlačila 3:2. O čtyřiadvacet hodin později se představila v pražské čtvrti Braník, kde vyzvala na souboj druholigovou Kobru. I odtamtud odjeli mostečtí hokejisté vítězně – pražský celek porazili 3:1, přičemž jedinou trefu domácích zaregistroval bývalý kališník Šimon Antončík.

Nejproduktivnějšími hráči Baníku v přípravě jsou forvardi Tomáš Divíšek (1+1), Vojtěch Kubinčák (1+1) a zadák Adam Rulík (0+2).

Sestava Mostu v posledním utkání: Langer (41. Spěšný) – Strejček, Šefl, Procházka, Rulík, Cvrk, Vacek, Bednárik, Fučík, Rod, Chlapík, Řehoř, Mical, Kučera, Slavíček, Čmolík, Trübeneker, Ujfaluši, Zdeněk, Sklenička.