18. 2. 2016 | Vojtěch Martinek

Exkurze do statistik základní části

Dvaapadesát kol je za námi. Ještě předtím, než se Stadion popere o čtvrtfinále se sedmým AZetem, podíváme se na to, jak si kališníci v základní části vedli v porovnání s ostatními celky v lize. Ano, skončili desátí, to všichni víme. Ale jak na tom byli v přesilovkách? Co oslabení? Kdo byl nejtrestanějším hráčem? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v následujícím přehledu.

Týmové statistiky

• Stadion zakončil základní část se skóre 149:177.

• V základní části se kališníkům v početní výhodě dařilo. S procentuálním využitím 18,65% obsadili čtvrtou příčku v celé lize. Nebezpečnější přesilovku už měli pouze hokejisté Kladna, Českých Budějovic a Ústí.

• Oslabení ale svěřencům Miloše Říhy už tolik neklapalo. Opět byli čtvrtí, ale tentokrát od konce. Litoměřičtí ubránili celkem 226 oslabení z 276 a jejich úspěšnost tedy byla přesně 81,88%.

• Vůbec poprvé za celou dobu působení v druhé nejvyšší české hokejové soutěži byl Stadion nejtrestanějším týmem v lize -- nasbíral 1050 trestných minut. Na druhý Přerov měl náskok celkem 57 minut. V minulé sezóně si připsal o 201 minut méně.

• Co se návštěvnosti týče, Litoměřicím připadla 10. příčka. Průměrně do Kalich Areny našlo na zápas cestu 1092 fanoušků a vyprodáno bylo třikrát - 3. 10. a 30. 12., kdy se kališníci postavili pražské Slavii, a naposledy 30. 1. v utkání proti Kladnu.

Individuální statistiky

• Stejně jako v minulé sezóně byl nejproduktivnějším hráčem Stadion kapitán Jaroslav Kalla. Ten nasbíral 41 bodů za 12 branek a 29 asistencí. S touto statistikou je Kalla zároveň sedmnáctým nejúspěšnějším hráčem WSM Ligy.

• Nejproduktivnějším obráncem Litoměřic byl Jakub Šulc, který si v základní části připsal 4 góly a 15 asistencí. Až do utkání s Mostem byl nejúspěšnějším obráncem Aleš Pavlas, avšak Šulcův výborný výkon v posledním zápase jej poslal až na druhé místo.

• Druhý v pořadí v kanadském bodování, útočník Zdeněk Doležal, byl nejlepším střelcem Stadionu v základní části. Ve 46 odehraných zápasech se trefil celkem osmnáctkrát. O patnáctou příčku v tabulce střelců WSM Ligy se dělí s prostějovským Matoušem Venkrbcem.

• A vracíme se zpět k vrchnímu kališníkovi. Jaroslav Kalla byl s 29 přihrávkami podruhé za sebou nejúspěšnějším nahrávačem. Tento výkon mu stačil na desáté místo v lize.

• Zchladit si hlavu na trestnou lavici jel z litoměřických hráčů nejčastěji Jakub Šulc, který v průběhu sezóny nasbíral celkem 115 trestných minut. Litoměřický bek byl nějakou dobu nejtrestanějším hráčem napříč celou WSM Ligou, avšak sezónu zakončil na čtvrtém místě.

• Brankářská jednička Litoměřic, dvaadvacetiletý Jaroslav Pavelka, zakončil základní část s procentuální úspěšností 91,06% a průměrem 2,71 obdržených branek na zápas.