3. 1. 2016 | Jan Prošek

Litoměřice míří do Kadaně

Litoměřice – V rámci 37. kola WSM Ligy vyjíždí Stadion Litoměřice k venkovnímu zápasu na led Kadaně. Tyto dva týmy se v letošní sezóně potkaly již dvakrát. Z celkového počtu šesti bodů, o které se hrálo, získaly Litoměřice jen jediný – za remízu v základní hrací době, následně Stadion inkasoval v nastaveném čase. Třetí mač je na programu v pondělí 4. ledna 2016 od 18 hodin, vy jej můžete sledovat v textovém onlajnu.

Aktuální forma soupeře

Z posledních čtyř zápasů Kadaň vyhrála hned tři. Začněme popořadě. Dvanáctého prosince se utkala na domácím ledě s Třebíčí. Utkání rozhodla třetí třetina, kterou vyhrál Sportovní Klub 3:1, celkově pak 4:1. O dva dny později cestovala Kadaň do nedalekého Mostu. Hned první třetina přinesla čtyři branky, oba týmy vstřelily dvě. Druhou třetinu vyhrála Kadaň 1:0, v té třetí se domácí i hosté prosadili jednou. Narodila se tak výhra Kadaně 4:3. V předposledním zápase roku 2015 se Kadaň představila na domácím ledě v zápase s Jihlavou. Domácí i díky fanouškovské podpoře dokázali bývalý armádní celek přehrát těsně 3:2. V posledním zápase mířil Sportovní Klub do Havířova. Kadaň nedala ani gól, domácí čtyři, a tak body zůstaly v Havířově. Nyní v prvním zápase v roce 2016 hostí Kadaň Litoměřice.

Vzájemné zápasy

Poprvé v letošní sezóně se tyto týmy potkaly v rámci jedenáctého kola. Skóre utkání otevřel již ve druhé minutě domácí Chrpa. V sedmé minutě upravil na 2:0 pro Kadaň Martin Rohan. Stadion Litoměřice dokázal jen snížit, postaral se o to tři minuty před koncem druhého dějství Martin Procházka. Kališníci tak utržili porážku 1:2, i když byli střelecky aktivnější (31:22 z pohledu Litoměřic).

Komu se daří

Kanadské bodování klubu vede Marek Račuk , který odehrál dvacet osm zápasů, v nichž si připsal jednatřicet bodů za třináct branek a osmnáct přihrávek. Na druhém místě je Darek Hejcman mající o jedenáct bodů méně. Trio nejproduktivnějších uzavírá Roman Chouba, který má na svém kontě devatenáct bodů. Mezi třemi tyčemi se v letošní sezóně prostřídalo již celkem pět brankářů, z nichž má nejlepší statistiky Jakub Čech. Nejvíce odchytaných zápasů má Tadeáš Dvořák - dvanáct.

Poslední zápasy

AZ Havířov – SK Kadaň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov: Strmeň (Dlouhý) – Charousek, Tejnor, Trefný, Szathmáry, Blaha, Rohan, Černý – Sloboda, Kverka, Šťovíček – Hlava, Hejcman, Kadlec – Huňady, Vrána, Vaněk – Wágner, Ringler, Macháček.

HC Stadion Litoměřice – HC Slavia Praha 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Veselý) – Toman, Bílek, Pavlas, Havránek, Plášil, Šulc, Piegl, Chmel – Kalla, Berger, Valášek – Ondráček, Nedvídek, Filip – Doležal, Miškár, Antončík – Krátoška, Racek, Orság.