27. 12. 2015 | Jan Prošek

Litoměřice míří do Prostějova

Litoměřice – V rámci 35. kola WSM Ligy vyjíždí Stadion Litoměřice k venkovnímu zápasu do Prostějova, který prožívá momentálně povedené období. Sérii vyhraných zápasů Jestřábů se pokusí ukončit Stadion v pondělním zápase. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00 hodin, průběh klání můžete sledovat na onlajnech.

Aktuální forma soupeře

Ve všech prosincových zápasech si Prostějov připsal alespoň bod. Nejprve přehrál Slavii 3:2, pak prohrál v nájezdech na ledě Kadaně 2:3 v domácím prostředí 2:3 v prodloužení s Třebíčí. Od té doby Jestřábi vyhráli všechna čtyři klání. Devátého prosince cestoval tým do Mostu. Na severu Čech se podařilo Prostějovu neinkasovat ani gól, a tak si domů vezl tři body za výhru 3:0. O tři dny později hostili Jestřábi Slavii. Diváci, kteří na zápas přišli, se rozhodně nenudili. Hokejisté si pro ně připravili bohaté menu obsahující hned jedenáct branek. Prostějov dokázal bývalý extraligový tým přestřílet 6:5. V předposledním zápase se Jestřáby představili v Ústí nad Labem. Slovan dokázal ze stavu 0:3 vyrovnat na 3:3. Na čtvrtý gól hostů odpovědět už nedokázal, a tak Ústí padlo. V posledním utkání cestoval do Havířova, z jehož si odvedl všechny body za výhru 2:0.

Vzájemné zápasy

Poprvé v letošní sezóně se tyto týmy potkaly v rámci devátého kola. Skóre utkání otevřel již ve druhé minutě domácí Novák. Prostějov se do dvoubrankového vedení dostal v polovině úvodního dějství, kdy se po Čuříkově přihrávce prosadil Illéš. Ještě v první třetině dokázal Stadion snížit, postaral se o to Martin Procházka. Ve 35. minutě potvrdil výhru domácích Novák, když využit trestné střílení. Stadion další góly nevstřelil, a tak prohrál 1:3.

Komu se daří

Kanadské bodování klubu vede Micha Dragoun , který odehrál třicet jedna zápasů, v nichž si připsal devětadvacet bodů za osm branek a jednadvacet přihrávekNa druhém místě je Marek Drtina mající o osm bodů méně. Trio nejproduktivnějších uzavírá Martin Novák, který má na svém kontě devatenáct bodů. V brance je jasnou jedničku velezkušený Luboš Horčička, záda mu kryje Jakub Neužil.

Poslední zápasy

AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov:Horčička (Neužil) – Drtina, Vokurka, Mojžíš "C", Kaluža, Husák, Protivný, Sova – Cetkovský, Dragoun, Venkrbec "A" – Novák, Moskal "A", Luňák – Šlahař, Meidl, Čuřík – Zadražil, Illéš, Krejčík.

HC Stadion Litoměřice – HC Benátky nad Jizerou 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Plášil, Šulc, Málek, Pavlas, Bílek, Čáp, Piegl – Kalla, Doležal, Švagrovský – Ondráček, Nedvídek, Rousek – Kopta, Troliga, Valášek – Krátoška, Miškář, Racek.