11. 12. 2015 | Jan Prošek

Litoměřice míří na Kladno

Litoměřice – V rámci 33. kola WSM Ligy vyjíždí Stadion Litoměřice k venkovnímu zápasu na Kladno. Tabulkovým favoritem jsou domácí, kteří jsou v tabulce první. Naopak Stadion je šestý. Vyzrají Litoměřice na Kladno? Úvodní buly zápasu bude vhozeno v sobotu 12. prosince v 16:00 hod.

Aktuální forma soupeře

V rámci 30. kola cestovalo Kladno do Mostu, kde se utkalo s tamním týmem. Rytíři se dostali do vedení v 15. minutě, prosadil se Václav Skuhravý. Druhou branku hostů vstřelil v polovině zápasu Tomáš Pitule. Konečný stav na 0:3 stanovil hostující Tomáš Pitule, který tak zaznamenal svou druhou branku v utkání. Další zápas odehráli Rytíři v domácím prostředí, hostili Duklu Jihlava. Nejprve se prosadil hostující Michal Důras. Po něm vyrovnal Jan Rudovský. Domácí poslal do vedení Denis Kindl. Druhou brankou v zápase vyrovnal Michal Důras. Kladno poslal do vedení Jan Rudovský ve 34. minutě. Ve třetí třetině již skórovali jen domácí, jmenovitě Patrik Machač a František Ptáček. Kladno vyhrálo 5:2. Zatím poslední duel odehrálo Kladno v Havířově. Domácí se v první třetině dostali díky gólům Daniela Štrumpfa a Davida Klimša do vedení 2:0. Hostující Václav Skuhraný snížil, na to ale odpověděl Daniel Štrumpf. Po polovině utkání se prosadil Rytíř David Stach. Minutu před koncem periody upravil Tomáš Gřeš na 4:2. Ve třetí třetině Kladno zabralo a dokázalo zápas otočit. Václav Skuhravý a Vítězslav Bílek vyrovnali. Domácí poslal znovu do vedení Vojtěch Domi. David Stach vyrovnal a Vítězslav Bílek vstřelil rozhodující branku. Přestřelku vyhrálo Kladno 6:5.

Vzájemné zápasy

Komu se daří

Kanadské bodování klubu vede David Stach, který odehrál třicet dva zápasů, v nichž si připsal pětapadesát bodů za šestnáct branek a devětatřicet asistencí. Na druhém místě je Vítězslav Bíek mající o deset bod méně. Odehrál stejný počet utkání, ale daleko více mu sedí role střelce, zaznamenal šestadvacet branek a na devatenáct přihrál. V brance se Kladno může spolehnout na Lukáše Cikánka, Lukáše Mensatora a využívá i služeb Jiřího Švihálka.

Poslední zápasy

AZ Havířov – Rytíři Kladno 5:6 (2:0, 2:2, 1:4)
Rytíři Kladno: Mensator - Nash, Repe, Růžička, Kolářík, Ptáček, Gutwald - Rudovský, Skuhravý, Machač - Bílek, Stach, Kindl - Dvořáček, Pitule, Redlich - Horna, Lukáč, Strnad.

HC Stadion Litoměřice – HC Zubr Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:0) HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Plášil, Šulc, Málek, Pavlas, Bílek, Čáp, Piegl – Kalla, Doležal, Švagrovský – Rousek, Ondráček, Beránek – Kopta, Berger, Vantuch – Valášek, Miškář, Racek.