4. 12. 2015 | Vojtěch Martinek

Derby severočeských "S"! Stadion vyzve na souboj Slovan

Kališníky v sobotu čeká historicky osmadvacátý souboj s největším rivalem. Do Litoměřic zavítá ústecký Slovan, se kterým se Stadion v letošní sezóně již dvakrát střetl. V prvním zápase triumfovaly Litoměřice 5:4 po samostatných nájezdech, v druhém byl o něco úspěšnější Slovan, který jejich soupeře na domácí půdě zdolal 5:3. Kdo bude korunován králem severu tentokrát? Začínáme v 17:00.

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem

Údaje před
30. kolem

Porovnání
po 1. - 29. kole
9-6-4-10
celková bilance
12-1-3-13
8.
postavení v tabulce
10.
získané body
počet vstřelených branek
počet obdržených branek
Jaroslav Kalla (9+12) - 21 b.
nejproduktivnější hráč
Jaroslav Roubík (18+20) - 38 b.
Martin Procházka - 12 gólů

• Ústí - Most 5:1
  • Jihlava - Ústí 4:1
  • Ústí - Havířov 5:6

V posledních pěti kolech se ústeckým vesměs nedařilo. Po prohře 2:4 v téměř nedobytné Kadani si Slovan připsal šest bodů do tabulky po přesvědčivých výhrách 5:0 nad Třebíčí a 5:1 nad Mostem. V dalším kole Ústí odcestovalo do rozjeté Jihlavy, která byla nad jejich síly a hosté tedy odjížděli zpět na sever Čech bez bodu po prohře 1:4. Ústí poměrně nečekaně klopýtlo v posledním kole, kdy k Labi přijel havířovský AZet. V pětadvacáté minutě Slezané vedli už 3:0, avšak hokejisté Slovanu zabrali a po brankách Tenkráta, Brože a Kloze bylo vyrovnáno. Hosté později opět odskočili na rozdíl dvou branek, ale ústečtí je zvládli dotáhnout i podruhé! O výsledku napínavého střetu rozhodl v padesáté čtvrté minutě Tomáš Greš. Slovan nakonec prohrál 5:6.

Komu se daří?

Tahounem ústeckého celku je bezpochyby osmatřicetiletý veterán Jaroslav Roubík (na fotce). Třetí hráč kanadského bodování WSM Ligy nasbíral v letošním ročníku zatím osmatřicet bodů za osmnáct branek a dvacet asistencí. Daleko za Roubíkem stojí v tabulkách další opory Slovanu, útočníci Jan Kloz (13+15) a David Tůma (14+13). Tůma však momentálně bojuje se zraněním a je nepravděpodobné, že do zítřejšího derby zasáhne. V brance se modro žlutí mohou spolehnout na Jakuba Soukupa, jehož statistiky se podobají těm, které náleží litoměřickému Jaroslavu Pavelkovi.

Sestřih prvního letošního derby

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 5:4 po samostatných nájezdech

Sestava Litoměřic: Král (Pavelka) – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Jank, Vašíček, Mikliš – Procházka Ma., Kalla, Rousek – Berger, Švagrovský, Doležal – Kopta, Nedvídek, Ondráček – Valášek, Racek, Procházka Mi.
Sestava Ústí: Soukup (Kosina) – Smetana, Brož, Vágner, Macek, Bernad, Kurka, Skočovský – Kloz, Roubík, Tůma – Kuchler, Kubica, Rys – Navarra, Gengel, Křivohlávek – Kopta, Novák.

Poslední zápasy obou celků

HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice 2:3 po sn. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Sestava Litoměřic: Pavelka (Michajlov) – Plášil, Šulc, Málek, Pavlas, Hronek, Vašíček, Piegl – Kalla, Ma. Procházka, Rousek – Ondráček, Vantuch, Beránek – Kopta, Troliga, Doležal – Valášek, Berger, Racek.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC AZ Havířov 2010 5:6 (0:2, 3:2, 2:2)
Sestava Ústí: Soukup (Volke) – Pohl, Holomek, M. Vágner, D. Sobotka, Vl. Brož, Smetana, J. Látal – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Andres, Gengel – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek.