29. 11. 2015 | Jan Prošek

Litoměřice se představí v Havířově

V rámci 28. kola WSM Ligy cestují hokejisté Stadionu Litoměřic do Havířova, na jehož ledě odehrají další utkání. Úvodní buly bude vhozeno v pondělí 30. listopadu v 18:00 hod. Setkávají se sousedé v tabulce, a tak lze předpokládat, že diváci uvidí velkou hokejovou bitvu. Zápas můžete sledovat na zpravodajském serveru onlajny.

Aktuální forma soupeře

Havířovu se povedl zápas v Mostě. Na severu Čech si tým připsal další tři body do tabulky za přesvědčivou výhru 9:2. V posledních dvou utkáních, které AZ odehrál shodou okolností na domácím ledě, neuspěl. Nejprve v mači proti Jihlavě tvrdě narazil již v první třetině, kterou prohrál 0:2. Bývalý armádní celek vyhrál celkem 4:1. V zatím posledním zápase hrál Havířov s Českými Budějovice. Po dvou třetinách byl zápas vyrovnaný, tu třetí vyhrál Motor 2:0, díky čemuž se radoval z výhry 3:1. Při pohledu na tabulku WSM ligy zjistíme, že Havířov přesilové hry neumí. V tomto ohledu patří na poslední místo. Tým měl k dispozici celkem 113 početních výhod a využil pouze 15 z nich.

Komu se daří

Kanadské bodování klubu vede hráč, od kterého by se to pravděpodobně nečekalo. Petr Kanko (na fotce), který se nezalekne žádné šarvátky a naopak je aktivně vyhledává, v letošní sezóně našel velkou herní pohodu, i co se kanadských bodů týká. Třiadvacet odehraných zápasů a v nich dvaadvacet bodů za třináct branek a devět asistencí. Karol Korím a Antonín Pechanec mají po šestnácti bodech.