27. 11. 2015 | Vojtěch Martinek

Zastaví kališníci jihlavský uragán?

Druhou polovinu základní části letošní sezóny zahájí kališníci zostra. Do Kalich Areny totiž přijede jihlavská Dukla – tým, který se momentálně nachází na špici tabulky. Jihlava se navíc veze na vítězné vlně, naposledy prohrála před více než měsícem. Stadion tuto sezónu ještě celek z Vysočiny neporazil a pokud je v lize tým, kterému má co vracet, je to právě Dukla. Utkání začíná v sobotu v 17:00.

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

• Jihlava - Most 2:0
  • Jihlava - Motor 4:2
  • Havířov - Jihlava 1:4

Úvodní kola letošní sezóny nenapovídala tomu, že by jihlavští měli v polovině soutěže stát na samotném vrcholu tabulky. Po deseti zápasech měla Jihlava na kontě pět výher a obdobný počet porážek a nacházela se přesně ve středu tabulky. Od desátého zápasu sezóny však Dukla prohrála pouze dvakrát a kromě střetu s Mostem zvítězila ve všech zápasech v základní hrací době. Naposledy svěřenci Petra Vlka okusili hořkou chuť prohry před pětatřiceti dny v utkání sedmnáctého v Přerově. První polovinu základní části uzavřeli jihlavští v Havířově, kde nad domácím AZetem zvítězili 4:1 a připsali si tak devátou výhru v řadě.

Komu se daří?

Nejproduktivnějším hráčem Dukly je Filip Seman (na fotce). V jeho třetí sezóně v dresu Jihlavy nasbíral třicetiletý havířovský odchovanec zatím jednadvacet kanadských bodů za deset branek a jedenáct asistencí. Přesto však není ani nejlepším střelcem, ani nejlepším nahrávačem celku z Vysočiny – nejúspěšnějším kanonýrem Dukly je Josef Skořepa (13+5), nejvíce asistencí v první půlce základní části nasbíral Michal Důras (3+17). V brance Jihlavy se téměř rovnoměrně střídají David Honzík a šestnáctiletý Jakub Škarek.

Poslední zápasy obou celků

HC Stadion Litoměřice - HC Most 2:0
Sestava Litoměřic:
Pavelka (Michajlov) – Plášil, Krstev, Málek, Pavlas, Vašíček, Hronek, Mikliš, Piegl – Kalla, Vantuch, Ma. Procházka – Ondráček, Nedvídek, Beránek – Z. Doležal, Troliga, Rousek – Valášek, Berger, Krátoška

HC AZ Havířov 2010 - HC Dukla Jihlava 1:4
Sestava Jihlavy:
Honzík (Škarek) – Štebih, Šafář, Kaláb, Šimek, Grebenyuk, Parýzek, Dobrovolný – Březina, Gríger, Diviš – Důras, Skořepa, Jergl – Prokš, Melenovský, Jícha – Malec, Flek, Anděl