17. 11. 2015 | Vojtěch Martinek

Dalším soupeřem kališníků bude Kadaň

Ani tentokrát nečeká kališníky lehký mač. Středečním soupeřem Stadionu bude rezerva extraligových Pirátů z Chomutova – SK Kadaň. Černožlutí hokejisté se v tabulce nachází na šestém místě, s čtyřbodovým náskokem na deváté Litoměřice. Černý kůň WSM Ligy dokázal na domácím ledě porazit i smetánku soutěže, ale ve venkovním prostředí jsou svěřenci Jaroslava Becka polovičním týmem. Využijí toho kališníci? Utkání začíná v 18:00.

HC Stadion Litoměřice - SK Kadaň

• Kadaň - Most 8:2
  • Jihlava - Kadaň 7:5
  • Kadaň - Havířov 2:5

Na domácí půdě je severočeský celek takřka neporazitelný. Až do minulého kola byla jediným týmem, který v Kadani bodoval, pražská Slavia. Ta farmu Chomutova zdolala 2:1 po samostatných nájezdech. Všechny ostatní týmy WSM Ligy odjely z severních Čech s prázdnou, včetně Kladna (4:2), Jihlavy (3:1) a českobudějovického Motoru (3:1). V posledním kole však Kadaň doma klopýtla v souboji s Havířovem, který Slezané vyhráli poměrem 5:2.

Venku se ale Kadani vůbec nedaří. Severočeši vyhráli na ledě soupeře pouze dvakrát – v osmém kole zdolali Most 2:1 po nájezdech, o sedm kol později překvapili na Kladně 5:3. Všechny ostatní venkovní zápasy Kadaň prohrála, přičemž pouze z duelu se Slavií si odvezla domů bod.

Komu se daří

V čele kadaňského bodování stojí Marek Račuk. Třiadvacetiletý odchovanec Litvínova nasbíral ve dvaceti zápasech osm gólů a patnáct asistencí a je tedy nejúspěšnějším střelcem a zároveň nejlepším nahrávačem Kadaně. Druhé a třetí místo v kanadském bodování patří Jaroslavu Kůsovi (7+11) a Romanu Chloubovi (6+11). Nejvytěžovanějším gólmanem Severočechů je Tadeáš Dvořák, který nastoupil k deseti duelům. Po sedmi zápasech mají na kontě Jan Strmeň a Miroslav Hanuljak. Do třech zápasů zasáhl brankář Jan Dlouhý.

Poslední zápasy obou celků

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
Sestava Litoměřic:
Pavelka (Michaljov) – Pavlas, Krstev, Šulc, Hronek, Čáp, Piegl, Mikliš, Plášil - Kalla, Procházka Ma., Valášek - Ondráček, Nedvídek, Beránek - Kopta, Troliga, Racek - Krátoška, Berger, Procházka Mi.

SK Kadaň - HC AZ Havířov 2010 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Sestava Kadaně:
Dvořák (Dlouhý) – Drobný, Drtina, Trefný (C), Szathmáry, Blaha, Rohan, Černý, Tejnor – Račuk (A), D. Kaše, Kadlec – Hlava, Hejcman, Chrpa – Zadražil, Kverka, Vrána – Vaněk, Šťovíček, Sloboda.