13. 11. 2015 | Vojtěch Martinek

K Labi přiletí prostějovští Jestřábi

V sobotu čeká kališníky další náročný zápas. Podruhé v letošní sezóně se střetnou s Prostějovem, kterému mají co oplácet. Na konci září totiž podlehli Jestřábům na Hané 1:3 a zítra se budou snažit předchozí porážku smazat. Pokud navíc Litoměřice vyhrají v základní hrací době, mají šanci se posunout až na sedmé místo v tabulce. Uzavře Stadion úspěšný týden dalším vítězstvím? Utkání začíná v 17:00.

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

• Prostějov - Most 4:2
  • Jihlava - Prostějov 2:1
  • Prostějov - Havířov 1:4

Na začátek sezóny hokejisté Prostějova jistě rádi nevzpomínají. Na první vítězství čekali až do pátého kola, ve kterém na domácí půdě přehráli Třebíč 4:1. Po úvodních osmi zápasech nasbíral prostějovský tým hvězd pouze sedm bodů, což bylo hluboko pod jejich očekávání. Od té doby se však Jestřábi zvedli ze dna tabulky až na sedmé místo a hned několikrát zvítězili nad favority WSM Ligy -- v patnáctém kole přehráli Motor 4:2, o kolo později vyloupili Eden po výhře 2:1 nad Slavii. I přes obecné zlepšení herního projevu se však Hanákům stále nedaří hra v početní výhodě. S pouhým čtrnácti procentním využitím mají Jestřábi druhou nejhorší přesilovku v lize, horší už je pouze jejich rival z Havířova.

Komu se daří?

Nejúspěšnějším jestřábem je Michal Dragoun, který stihl za osmnáct zápasů v dresu Prostějova nasbírat tři branky a třináct asistencí. Druhé místo v kanadském bodování Hanáků náleží Marku Drtinovi (6+7). Nejvíce zásahů zatím nasbíral Martin Novák se sedmi góly. Ke všem zápasům Jestřábů nastoupil gólman Luboš Horčička, jeho kolega Jakub Neužil má v letošním ročníku na kontě pouze třiadvacet minut v prostějovské brance.

Poslední zápasy obou celků

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice 2:3 po sn.(0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Sestava Litoměřic: Pavelka (Michajlov) – Pavlas, Krstev, Piegl, Šulc, Jank, Vašíček, Bílek, Mikliš – Ondráček, Valášek, Kalla – Beránek, Nedvídek, Švagrovský – Troliga, Pavlík, Kopta – Berger, Racek, Procházka.

LHK Jestřábi Prostějov - HC AZ Havířov 2010 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Sestava Jestřábů: Horčička (Neužil) – Protivný, Kaluža, Drtina, Vokurka, Špaček, Mojžíš, Rudl – Krejčík, Luňák, Volek, Illéš, Kuncek, Staněk, Kajaba, Šlahař, Moskal, Novák, Venkrbec.