30. 10. 2015 | Jan Prošek

Litoměřice se představí v Přerově

L I T O M Ě Ř I C E - V rámci devatenáctého kola cestují hokejisté Stadionu Litoměřice k venkovnímu zápasu. Představí se na ledě Přerova. Zubři jsou v tabulce WSM Ligy desátí, Litoměřice dvanácté. Oba soupeře od sebe dělí pouhý bod. Lze očekávat velkou hokejovou bitvu plnou pěkných a emotivních momentů. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu 31.10.2015 v 18:00 hodin. Textový přenos můžete sledovat na onlajnech.

Aktuální forma soupeře

Po sedmi prohraných zápasech a jediném vybojovaném bodu (prohra s Kladnem 1:2 v prodloužení) hokejisté z Hané zabrali. V předchozím domácím zápase si vyšlápli na Duklu Jihlava. Bývalý Armádní celek držel s Přerovem krok do 55. minuty. Prodloužení odmítl Jakub Grof, který zcela po zásluze zajistil domácím tři body. V zatím posledním odehraném zápase se Zubři představili v Havířově. Diváci si na gól museli počkat až do 31. minuty, kdy se prosadil nejproduktivnější hráč Přerova Vlastimil Dostálek. Stejný hráč pak v 50. minutě navýšil skóre na 2:0. Konečný výsledek stanovil v 55. minutě Michal Popelka. Přerov vyhrál poslední dva zápasy a proti Stadionu rovněž bude chtít uspět.

Komu se daří

Jen jediný hráč Přerova si drží průměr více než jeden kanadský bod na zápas. Vlastimil Dostálek odehrál všech 18 utkání a ve svých statistikách má 20 bodů za třináct branek a sedm nahrávek. Druhým nejproduktivnějším hráčem Zubrů je sedmnáctibodový Milan Procházka. Trio uzavírá s šestnácti body Roman Pšurný. Co se brankářů týká, tak po sedmi zápasech mají odchytáno Lukáš Klimeš a Jiří Slovák. O zápas méně pak Juraj Šimboch.

Minulé zápasy

AZ Havířov - HC ZUBR Přerov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Grof, Chmelíř, Pala, Dujsík, Sedlák, Ferenc, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Popelka, Šťastný – Goiš, Hrazdira, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Kovařík.

HC Stadion Litoměřice - Salith Šumperk 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Krstev, Pavlas, Piegl, Šulc, Málek, Vašíček, Mikliš – Kalla, Nedvídek, Rousek – Švagrovský, Berger, Beránek – Ondráček, Troliga, Doležal – Racek, Valášek, Mi. Procházka.