23. 10. 2015 | Jan Prošek

Severočeské derby, Stadion se představí v Ústí nad Labem

L I T O M Ě Ř I C E - V rámci sedmnáctého kola WSM Ligy se hokejisté Stadionu Litoměřice představí v Ústí nad Labem, kde se utkají se Slovanem. Slovan neprožívá dobré období, prohrál tři zápasy v řadě. Pokud nebude moci na zápas dorazit, je pro vás připravena textová reportáž na onlajnech.

Aktuální forma soupeře

Že by se Slovanu nějak dvakrát v současné době dařilo, to se napsat opravdu nedá. V posledních třech zápasech mužstvo vedení Miroslavem Machem a Tomášem Marešem nezískalo ani bod, navíc inkasovalo patnáct branek. Špatné období načal mač v Mostě, který Ústí prohrálo vysoko 2:5. Mostečtí hokejisté vyhráli po více než měsíci. V dalším utkání se Ústí představilo domácím fanouškům proti Jihlavě. Bývalý armádní celek se dostal do vedení 4:0, Slovan ve třetí třetině snížil na rozdíl jediné branky. Víc toho nestihl. V zatím posledním kole Slovan Hrál v Havířově. Domácí AZ vyhrál 6:4, rozhodl ve třetí třetině, kterou vyhrál 3:1.

Komu se daří

Nejproduktivnějším hráčem Ústí nad Labem je Jaroslav Roubík s jednadvaceti body. Spolu s Davidem Tůmou patří mezi nejlepší střelce týmu s devíti góly. Rovněž je Roubík nejlepším nahrávačem mužstva, má dvanáct přesných pasů. V brance dostává více prostoru Jaroslav Soukup.