20. 10. 2015 | Jan Prošek

Litoměřice míří k odvětě do Českých Budějovic

L I T O M Ě Ř I C E - V rámci 16. kola WSM Ligy cestují hokejisté Stadionu Litoměřice k dalšímu venkovnímu utkání. Jejich cesta povede ze severu na jih Čech, konkrétně do Českých Budějovic, kde budou čelit hráčům Motoru. Utkání můžete sledovat na onlajnech.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice

Martin Michajlov – 7,35
využití přesilovek

Letošní vzájemný zápas

Týmy Litoměřic a Českých Budějovic se v letošní sezóně již potkaly. Průběh zápasu si můžete připomenout ve videu.

Aktuální forma soupeře

České Budějovice celkem v říjnu odehrály šest zápasů. Pět z nich vyhráli a jeden prohráli. V zatím posledním utkání se Jihočeši představili v Prostějově. Motoru se nepovedl vstup do zápasu, protože první třetinu prohrál 0:2. Ve zbytku zápasu si domácí hokejisté stav zápasu pohlídali a vyhráli 4:2. Českobudějovičtí budou chtít své drobné zaváhání napravit. První možnost na reparát budou mít právě v tomto zápase proti Stadionu.

Komu se daří

Josef Straka je nejproduktivnějším hráčem Jihočechů, zaznamenal v patnácti zápasech hned osmnáct bodů. Josef Straka spolu s Lubošem Robem se dělí i titul nejlepšího nahrávače, oba mají na svém kontě deset asistencí. V brance dostává více prostoru Ondřej Bláha, ale chytá i David Gába.

Sestavy týmů v posledních zápasech

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Krstev, Bílek, Šulc, Mikliš, Hronek, Plášil, Piegl, Málek – Kalla, Procházka Ma., Rousek – Švagrovský, Nedvídek, Beránek – Berger, Troliga, Doležal – Racek, Valášek, Procházka Mi.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Pajič, Guman – Nouza, Straka, Škoda – Žalčík, Rob, Švihálek – Marek, Prokeš, Přibyl.