9. 10. 2015 | Vojtěch Martinek

V sobotu čeká Stadion souboj s Třebíčí

Přesně týden po bitvě s pražskou Slavií se v Kalich Aréně představí druhá Slavia WSM Ligy. Soupeřem kališníků v sobotu večer bude totiž celek SK Horácká Slavia Třebíč, který momentálně stojí v tabulce o dvě políčka výše než Litoměřice. Jeho dvoubodový náskok ale může Stadion zítra smazat výhrou v základní hrací době. Podaří se mu to? Úvodní vhazování je na programu v 17:00.

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

• Třebíč - Most 3:2
  • Jihlava - Třebíč 2:1
  • Třebíč - Havířov 2:4

Začátek sezóny Horácké Slavie vypadal velmi slibně - Třebíč v prvních čtyřech kolech ani jednou nezaváhala a navíc ve všech utkáních neinkasovala více než dva góly. V dalších dvou zápasech byla ale výborná forma brankářského tandemu týmu z Vysočiny pryč. Třebíč padla v Prostějově 4:1 a čtyři dny na to musela během střetu s pražskou Slavii lovit kotouč ze sítě rovnou sedmkrát. Trápení modročervených skončilo v osmém kole, kdy Horácká Slavia zaskočila České Budějovice a z jihu Čech si odvezla tři body po výhře 6:3. Poslední dva zápasy svěřenců trenéra Jiřího Mičky skončili nepříznivě pro Třebíč - v derby s Jihlavou padla 1:2, na domácí půdě pak prohrála s Havířovem 2:4.

Komu se daří?

Ofenzívu Horácké Slavie táhne šestatřicetiletý Třebíčský odchovanec Roman Erat (1+6, na fotce), starší bratr několikanásobného reprezentanta Martina Erata. Druhým nejproduktivnějším hráčem celku z Vysočiny je Tomáš Svoboda. Kmenový hráč Komety Brno si zatím připsal šest bodů za tři góly a tři asistence. Litoměřická obrana nesmí podcenit ani Petera Zuzina (4+1), Petra Plodnu (4+1), Matěje Pšotu (1+4) či ostrostřelce Davida Dolníčka (4+0). Brankářskou jedničkou Třebíče je Karel Vejmelka (90,80% úsp.), který byl do týmu zapůjčen z extraligových Pardubic.

Sestavy obou týmů v posledních zápasech

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Málek, Krstev, Plášil, Bílek, Mikliš, Jank, Chmel – Martin Procházka, Berger, Rousek, Valášek, Švagrovský, Doležal, Kopta, Nedvídek, Michal Procházka, Racek, Brandejský

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Bilčík, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Šaur – Mrázek, Dolníček, Zuzin – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Svoboda, Psota, Kusko – Čech, Baldwin, Šik – Abdul.