29. 9. 2015 | Jan Prošek

Litoměřice míří do předposledního Prostějova

L I T O M Ě Ř I C E - K venkovnímu zápasu v rámci 9. kola WSM Ligy cestují hokejisté Litoměřic. Rozlosování soutěže je zavede do Prostějova, kde se utkají s tamními Jestřáby. Stadion v posledním zápase přehrál Benátky, naopak Prostějov nestačil na Havířov. Kališníci jsou odhodlaní získat další body do tabulky. Jejich úsilí můžete sledovat v textové reportáži na onlajnech.

LHK Jestřáby Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Jaroslav Pavelka 3,93
využití přesilovek

Aktuální forma soupeře

V září odehrál Prostějov osm zápasů. Poslední dva duely Jestřábi prohráli. V domácím prostředí se utkali s Duklou Jihlava. Bývalý armádní celek zápas zvládl, vstřelil dvě branky ve druhé třetině a vyhrál 2:0. V zatím posledním zápase cestoval Prostějov do Havířova. Domácí AZ se dostal po 40 minutách o dvě branky. Ve třetí periodě padl gól na každé straně, a tak AZ vyhrál 3:1. Zajímavostí je, že během měsíce září dospěl zápas Prostějova hned třikrát do samostatných nájezdů. Hned v úvodním kole prohrál 0:1 nad Benátkami nad Jizerou. O dvě kola později dospěl zápas mezi Prostějovem a Slavii právě do nájezdů. Pražané v nich byli úspěšnější. Zatím poslední zkušenost s dovednostní soutěží se datuje do 6. kola, kdy hrál Prostějov v Mostě. Jestřáby nájezdy zvládli, a tak vyhráli 2:1.

Komu se daří

Litoměřická defenziva by si měla zejména dávat pozor na Michala Dragouna, který v šesti odehraných zápasech zaznamenal 4 body. Další kvarteto borců má o bod méně - Patrik Moskal, René Kajaba, Lukáš Krejčík, Tomáš Rod. V brance dostává více prostoru Luboš Horčička mající na svém kontě přes 1 700 odchytaných minut v české nejvyšší soutěži.

Poslední zápasy

HC Stadion Litoměřice – HC Benátky nad Jizerou 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
HC Stadion Litoměřice: Král T. (Pavelka) – Piegl, Krstev, Bílek, Plášil, Mikliš, Jank, Málek – Procházka Ma., Berger, Rousek – Švagrovský, Valášek, Doležal – Kopta, Nedvídek, Ondráček – Beránek, Racek, Procházka Mi. Trenéři: Kučera, Tvrzník

AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Šenkeřík, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl – Krejčík, Dragoun, Luňák – Šlahař, Meidl, Čuřík – Novák, Moskal, Augustin – Rod, Illéš, Kajaba.