Předposledním soupeřem Stadionu bude Kadaň

Zveřejněno 30.08.2015 | Vojtěch Martinek
Konec léta se neúprosně blíží a s ním i začátek nadcházející hokejové sezóny. Do Litoměřic v úterý přijede klub SK Kadaň, se kterým Stadion na začátku srpna zahájil sérii přípravných zápasů. Kališníci tehdy padli v Kadani 3:1. Dokážou Litoměřičtí navázat na dobrý výkon z utkání proti Ústí a oplatit Sportovnímu klubu porážku? Začínáme 1. 9. v 18:00.

Aktuální forma soupeře

Posledních 5 zápasů Kadaň

  • Most - Kadaň 1:3
  • Ústí - Kadaň 4:3sn
  • Chomutov - Kadaň 4:2
  • Kadaň - Crimmitschau 6:5
  • Benátky - Kadaň 1:3

Kadaň vyhrála přesně polovinu svých přípravných utkání. V prvních dvou sestřelila severočeské rivaly z Ústí 4:2 a z Litoměřic 3:1. Tým však poté nestačil na Most, který si z Kadaně odvezl výhru 5:2. Oba týmy se střetly o týden později na poli Mostu, kde se tentokrát lépe dařilo hostům. Kadaňští otočili průběh utkání a po gólech Chlouby, Tomáše Rohana a Chrpy se radovali z vítězství 3:1. Kadaň poté nezvládla odvetu v Ústí ani zápas s partnerským klubem Pirátů z Chomutova. Zatím poslední vítězství si celek trenérů Becka a Duška připsal doma proti německému ETC Crimmitschau, které v dramatické přestřelce porazil 6:5. Před návštěvou Litoměřic čekala Kadaň ještě zastávka v Benátkách nad Jizerou, odkud klub odjel s nezdarem 3:1.

Komu se daří

Lídři kadaňského bodování

  • 1. Tomáš Rohan, 8 b. (4+4)
  • 2. Lukáš Vrána, 5 b. (0+5)
  • 3. Jaroslav Kůs, 5 b. (2+3)

Střeleckým lídrem Kadaně je momentálně šestadvacetiletý karlovarský odchovanec Tomáš Rohan (4+4). Druhým bodově nejúspěšnějším hráčem týmu je Lukáš Vrána (0+5), který s Rohanem hraje v jedné lajně. V přípravě na jeho pátou sezónu v Kadani si Jaroslav Kůs zatím připsal celkem 5 bodů (2+3). Polovinu utkání odchytala další dlouholetá opora Kadaně, Jan Strmeň. V brankovišti Sportovního klubu se v přípravě objevili i Miroslav Hanuljak a Tadeáš Dvořák.

Poslední utkání obou celků

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 5:4 po s.n. (1:0, 1:2, 2:2 - 1:0)

Sestava Litoměřic: Pavelka (Michajlov) – Plášil, Šulc, Bílek, Čáp, Mikliš, Piegl, Málek – Doležal, Kalla, Rousek – Krátoška, Švagrovský, Ondráček – Racek, Berger, Procházka – Zajan, Sýkora, Brandejský

HC Benátky nad Jizerou - SK Kadaň 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Sestava Kadaně: Hanuljak (Tad. Dvořák) – Tejnor, Tom. Dvořák, M. Rohan, Mazanec, Charousek, Trefný, Černý – Kůs, Trochta, Novák – T. Rohan, Vrána, Vaněk – Müller, Štovíček, Chrpa – Hlava, Hejcman, Huňady.