Junioři ladí formu na nadcházející sezonu

Zveřejněno 28.08.2015 | Petra Pilbauerová
Další sezona je za dveřmi a příprava na ni vrcholí. Proto se kluci z juniorky podrobují podstatně intenzivnějším tréninkům, aby v nadcházejících měsících dosáhli stanovených cílů a to především vyhnout se sestupu.

Intenzita přípravy před začátkem nové sezony vrcholí a pro juniorský tým se nese v duchu třífázových tréninků, které v posledních dnech podstupují. Nejde o klasické soustředění, protože hráči nejsou společně ubytováni a každé ráno se tak před prvním tréninkem schází. Tréninkový den začíná v deset hodin dopoledne suchou přípravou, která probíhá formou návštěvy tělocvičny nebo posilovny. Poté na tým čeká hodinový trénink na ledě a po něm i čas na odpočinek. Později odpoledne je na programu ještě jedna fáze tréninku na ledě a po ní na úplný závěr krátký výklus.

Přístup některých hráčů, zejména těch chybějících, podle trenéra Jana Fišery není zrovna ideální. Tým doplňují kluci ze staršího dorostu i A týmu, kteří stále náleží do příslušné věkové kategorie. Cílem trenérského týmu je zlepšit herní dovednosti hráčů, zejména ty individuální.

Problém s nedostatečným počtem hráčů trvá již nějakou dobu. Díky nemocím a zraněním kádr značně prořídl. Řešení této nepříjemné situace je ale již nasnadě. Tým se brzy dočká doplnění čerstvými posilami ze Sparty a z Liberce, ale pouze formou střídavých startů. Tréninků se účastnit spolu s týmem nebudou. Snad tento krok minimalizuje šanci možných problémů s nedostatkem hráčů i během sezony.