Série venkovních zápasů končí, Litoměřice míří do Benátek

Zveřejněno 24.08.2015 | Jan Prošek
Poslední, čtvrtý, duel ze série zápasů ve venkovním prostředí čeká na hokejisty Litoměřic. Stadion cestuje do Benátek nad Jizerou, kterým má co vracet. Tyto dva týmy se v přípravě již střetly. První domácí představení Litoměřice nezvládly, prohrály 3:4. Podaří se Stadionu odveta? Úvodní buly tohoto duelu bude vhozeno 25. srpna v 18 hodin.

Aktuální forma soupeře

Dvě výhry a dvě prohry. To je bilance hráčů Benátek v letošní přípravě. Na úvod sezóny se ve městě nad Jizerou představil tým hrající Kontinentální Hokejovou Ligu - Yugra Khanty-Mansiysk. Rozdíl mezi KHL a první ligou byl viditelný. Rozhodčí navíc domácímu týmu udělili celkem čtrnáct dvouminutových trestů, což zabránilo lepšímu výsledku. Ruský celek se radoval z výhry 4:1. Prvním venkovním duelem byl zápas v Litoměřicích. Fanoušci na severu Čech viděli celkem sedm branek, hned pět z nich padlo v přesilových hrách. Litoměřice prohrály 3:4, o výsledku rozhodla první třetina, v níž inkasovaly dvakrát. Druhá dvacetimutovka byla na skóre vyrovnaná 2:2, v té třetí se prosadil Stadion. Velmi cenný skalp získaly Benátky v zápase se Slavií. Do hlavního města cestoval mladý tým, který předvedl dobrou obrannou hru. Díky defenzivě se Benátky radovaly z výhry 3:1. Zatím poslední duel odehráli hokejisté Benátek v Mostě. Po brance Přeučila vedli domácí 1:0, krátce před první sirénou vyrovnal z trestného střílení Špaček. Více toho hosté nepředvedli, a tak prohráli 1:3.

Komu se daří

Jediným dvougólovým střelcem v kádru Benátek je Adam Jandejsek, který se dvakrát prosadil právě v zápase proti Litoměřicím. V dobrém světle se ukazuje také Jan Víšek (1+2) mající na svém kontě 559 startů v české nejvyšší soutěži. Dva kanadské body získal Daniel Špaček a Luka Petelin. Druhý jmenovaný, rodák ze slovinského Mariboru, opustil kádr Benátek před několika dny. V brance dostávají prostor dva gólmani. Jan Lukáš odchytal pouze duel s Litoměřicemi, v ostatních zápasech se mezi tři tyče postavil Marek Schwarz.

Poslední zápasy

HC Most – HC Benátky nad Jizerou 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Benátky n.J.: Schwarz – Čermák, Říha, Havlín, Jandejsek, Mrázek, Arlt – Višek, Volf, Dlouhý – Špaček, Miškovský, Ordoš – Petelin, Bittner L., Matějček – Hrníčko, Černoch, Schwamberger

HC Most – HC Stadion Litoměřice 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Král) – Bílek, Šulc, Piegl, Málek, Milkiš, Chmel, Šikner – Racek, Kalla, Antončík – Doležal, Švagrovský, Ondráček – Berger, Valášek, Sýkora – Zajan, Brandejský, M. Procházka