Starší dorost se připravuje na letním soustředění

Zveřejněno 20.08.2015 | Petra Pilbauerová
Starší dorostenci v průběhu dnešních dnů získávají nové zkušenosti na letním soustředění, které probíhá zde na zimním stadionu v Litoměřicích. Akce se ale pomalu chýlí ke konci, každopádně má pro tým značný přínos a ozvláštnila tak rutinní přípravu.

Na stadionu ve dnech 17. – 21. srpna probíhá soustředění staršího dorostu. Denní program se skládá z dopoledního a odpoledního tréninku. Den začíná snídaní v 8.30 a po ranní rozcvičce se hráči věnují suché části přípravy pod vedením asistenta trenéra Radka Pavlaty, na kterou se přímo specializuje. Následuje hodinová přestávka a po odpočinku se tým přesune na led. Náplň této části se sice liší den ode dne, ale program na sebe navazuje tak, aby si hráči své nově získané schopnosti mohli vyzkoušet na přátelském utkání, které se koná poslední den soustředění. Před večeří je pak čeká ještě jeden trénink.

I v takto nabitém programu se ale musí najít i čas na odpočinek. Třetí den se tým namísto suché přípravy zaměřil na rehabilitaci. Kluci měli možnost relaxovat v sauně, vířivce nebo při masáži. Poté ještě shlédli část zápasu juniorů, kteří se v ten večer utkali s Kobrou Praha a mohli se tak poučit z případných chyb starších. Den je zakončen večeří a ve 23.00 večerkou.

Trenér týmu vidí průběh soustředění pozitivně. „První den byl trochu hektický. Chvíli trvalo, než si hráči zvykli na v podstatě čtyřfázový trénink. Ale jak v rámci suché části, tak na ledě vidíme pokrok.“ hodnotí.