Martina Mašková: Jako zkušenější hráčka jsem v nominaci věřila

Zveřejněno 08.08.2015 | Jan Prošek
Národní tým hokejistek do 18 let odehraje ve dnech 19. 8. až 23. 8. tři přátelské zápasy s Ruskami. Nominaci si svými výkony vysloužila i slečna hráčka Martina Mašková, která hraje za Stadion Litoměřice. V rozhovoru mimo jiné hovoří o tom, že reprezentaci nečeká vůbec nic snadného. Rusky patří ke světové špičce.

Kdy a jak jste se dozvěděla o nominaci na tři přátelské zápasy s Ruskami?
O nominaci jsem se dozvěděla před dvěma týdny přes email od našeho manažera.

Byla jste překvapená, nebo jste nominaci čekala?
Čekala jsem, jestli budu v nominaci. Jako zkušenější hráčka jsem v nominaci doufala. Hráčská základna už je dost široká, tak jsem nepovažovala za úplnou jistotu, že na kemp do Roudnice pojedu.

S kým v reprezentaci nejlépe vycházíte?
V týmu vycházím dobře se všemi, máme dobrou partu a nehádáme se. Jako celek tvoříme skvělý tým.

Je výhoda, že až na jednu hráčku všechny hrajete v Česku?
Loni to byla výhoda, ale letos odchází několik hráček hrát do zámoří.

Jaké jsou Rusky soupeřky?
Rusky patří mezi naše nejtěžší soupeřky hned po Kanadě a Americe. Zápasy s nimi jsou vždy vyrovnané a většinou rozhoduje pouze jeden gól.

Před dvěma roky jste také hrála proti Ruskám a dala jim gól. Plánujete to letos zopakovat?
Každý rok když s Ruskami hrajeme přípravné zápasy, dám nějaký gól. Doufám, že letos se mi také zadaří a připíšu si nějaký ten bod.

S národním týmem už máte hodně zkušeností, na jaký moment v reprezentaci nejraději vzpomínáte?
Nejraději vzpomínám na svůj první rok v reprezentaci, na MS v Budapešti, kdy jsme získaly bronzovou medaili a porazily Rusky 1:0. Byl to nezapomenutelný zážitek.

Jaké jsou vaše hokejové cíle?
Letos odcházím studovat a hrát hokej do Kanady, kde bych se ráda stala platnou členkou týmu. Tímto si plním jeden ze svých snů. V České republice bych chtěla hrát stabilně za tým U18 a zúčastnit se nějakých kempů a zápasů „A“ týmu. Za dva roky bude olympiáda, na které bych si moc ráda zahrála.