11. 2. 2015 | Alexandr Stys

Stadion na pokraji vyřazení. Třetí zápas na ledě Benátek může rozhodnout

Nepříznivou bilanci jedou zvrátit hokejisté litoměřického Stadionu do Benátek nad Jizerou. Za stavu 0:2, kdy Litoměřice prohrály obě domácí utkání o gól. Kališníci teď musejí hodně zabrat, aby se jim podařilo vrátit sérii zpátky na sever Čech. Obě utkání v Benátkách tak musí Stadion vyhrát, což rozhodně nebude vůbec lehké. Čtvrteční zápas se hraje od 17:30.

Situace litoměřického týmu opravdu není jednoduchá. Oba zápasy proti Benátkám rozhodla, jedná jediná branka, ten druhý dokonce až v prodloužení. Benátky jsou hodně houževnatým týmem a jejich dravost děla Stadionu značné potíže. Tým od řeky Jizery skvělé drží brankář Tomáš Fučík, který za svá záda pustil pouze 3 z celkových 70 střel Litoměřic. Nejproduktivnějšími hráči Benátek jsou v předkole s třemi kanadskými body Vít Jonák (2+1) a Marek Pabiška (0+3). . Na litoměřické straně mají po dvou bodech Zdeněk Doležal (0+2) a Sebastián Gorčík (0+2).

• 1. zápas Litoměřice – Benátky nad Jizerou 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Z.Doležal (Gorčík) – 20. Jonák (Víšek), 56. Říha (Mikyska, Jonák).

• 2. zápas Litoměřice – Benátky nad Jizerou 2:3pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Švagrovský (Míka, D.Bílek), 58. Z.Doležal (Gorčík) – 18. Skalický (Jandejsek), 39. Jonák (Víšek), 63. Skořepa (Pabiška).