30. 1. 2015 | Alexandr Stys

Poslední derby se Slovanem. Stadion potřebuje výhru k udržení své pozice

Kališníci zažívají krušné období, nedaří se jim a z šesté příčky se musejí ohlížet na dotírající Kadaň, která má pouze o dva body méně. Pokud chce Stadion udržet šestou příčku, musí zabrat proti Slovanu, doposud se Litoměřicím proti Ústí dařilo, teď však Slovan zažívá nejlepší období sezóny a dere se nahoru. Poslední derby se odehraje v sobotu 31. ledna od 17:00 na Zimním stadionu v Ústí nad Labem.

4 góly v oslabení 9

Slovan má formu, vyzraje však na Stadion?

Poslední zápasy Ústí nad Labem

• Chomutov - Ústí 2:1
  • Havířov - Ústí 3:5
  • Ústí - České Budějovice 6:4
  • Prostějov - Ústí 1:5

Slovan se žene po hlavě do vyřazovacích bojů, o tom není pochyb. Na hraně předkola play-off se Severočeši ocitli po výhře v minulém kole nad prostějovskými Jestřáby. Patří jim desátá příčka a na jedenáctý Šumperk mají náskok tří bodů. Ústecký tým z posledních deseti zápasů dokázal získat 19bodů za šest výher a prohru po prodloužení s Kadaní. Velmi těsně Slovan podlehl Pirátům z Chomutova (2:1) a body sebral v domácím prostředí rozjetým Českým Budějovicím (6:4).

Vzájemné zápasy – jednoznačná záležitost Stadionu

Litoměřice – Ústí nad Labem 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

V prvním Severočeském derby se jako první do vedení dostali hosté, v páté minutě Krále překonal Budínský. To však bylo ze strany Slovanu všechno a dále v zápase úřadoval pouze Stadion. Domácí soupeře smetli pěti brankami, když se dvakrát prosadil David Švagrovský a Zdeněk Doležal a jednu branku si připsal Vítězslav Bílek.

Ústí nad Labem – Litoměřice 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Druhé Severočeské derby opět patřilo Litoměřicím. Stadion lépe vstoupil do zápasu a po brankách Procházky a Jarůška vedl po první třetině rozdílem dvou branek. Po první přestávce přidal třetí zásah Litoměřic kapitán Martin Novák. Slovan se poprvé prosadil poprvé až ve třetině zásluhou Roubíka a těsně před koncem zápasu ještě zkorigoval skóre Merta.

Litoměřice – Ústí nad Labem 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Druhý zápas v Kalich Areně znova domácím. Do vedení sice poslal hosty ve vlastním oslabení Budínský, ale v polovině utkání David Švagrovský dvěma zásahy otočil utkání ve prospěch domácích. Slovan ke konci zápasu ještě zkusil odvolat brankáře, ale početní výhoda nevedla k vyrovnání. Kapitán Kališníků Martin Novák pečetil výhru Litoměřic do prázdné branky.

49. kolo z pohledu obou celků

• HC Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí nad Labem 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 54. Roupec (Meidl, Indra) – 12. Kloz (Merta), 13. Kloz (Poulíček), 14. Tůma (Roubík, Smetana), 28. Roubík (Kloz, Rod), 49. Tůma (Rod, Roubík).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Grin, Vaněk, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Rod - D. Merta, M. Hanzl, J. Kloz - Pořický, Gengel, T. Vávra - Suchan, Poulíček.
  • Litoměřice - Benátky nad Jizerou 2:4(0:0, 1:2, 1:2)
    Branky a nahrávky: 31. Rys (Kalla, V.Bílek), 43. Švagrovský (Míka) – 25. Plutnar (Plodek, Jonák), 39. Plodek (Mikyska, Plutnar), 50. Špaček (Plutnar, Pálek), 60. Miškovský (Hrníčko, Plutnar).
    Sestava Litoměřic: Král – Šulc, Šafář, Míka, Mikliš, Špelda, Kolář, Málek, D.Bílek – V.Bílek, Kalla, T.Doležal, Černoch, Švagrovský, Novák – Ondráček, Z.Doležal, Rys – Brandejský, Antončík, Racek.