25. 1. 2015 | Alexandr Stys

Litoměřice jedou do Mostu. Prolomí sérii proher?

Máme zde opět pondělní kolo a v něm hokejisté Stadionu zajíždějí na led dvanáctého Mostu. Z posledních sedmi zápasů dokázali Kališníci získat pouhé čtyři body z a rázem klesli na sedmou příčku. Může být i hůř, a tak by proti Mostu měli svěřenci trenérů Doležala a Tvrzníka pořádně zabrat pokud chtějí pomýšlet na lepší umístění pro vyřazovací boje. Most nepatří mezi oblíbené soupeře Stadionu, a tak se dá očekávat velmi tuhá boj o body. Zápas se hraje v pondělí 26. Ledna od 17:30.

• Prostějov - Most 4:1

Minulé kolo Most odehrál na ledě prostějovských Jestřábů. Zápas Severočeši lépe zahájili a po třech minutách poslal Most do vedení Bojer. Ve druhé třetině však Jestřábi zápas otočili ve svůj prospěch třemi brankami v řadě. Prostějov nakonec přidal i čtvrtou branku a na domácím ledě získal důležité tři body, které Jestřábům pomůžou v bojích o setrvání v 1. lize.

Výhru pokaždé slavil domácí tým

Litoměřice – Most 2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Do prvního vzájemného utkání lépe vstoupili hosté, kdy se ránou k tyči prosadil Čížek. Stadion poté dlouho hledal recept na mosteckou obranu a poprvé překonat Horáka se mu podařilo až v polovině utkání, kdy vyrovnání pro domácí zařídil Adam Chlapík. V základní hrací době a následném prodloužení však další branka nepadla a na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Zdeněk Doležal a Litoměřice si tak připsaly bonusový bod.

Most – Litoměřice 2:1(1:1, 0:0, 1:0)

Stadion nezačal zápas v Mostě vůbec dobře. Po faulu Míky hosté dokázali zásluhou Vojtěcha Kubinčáka se dostat do vedení využitou přesilovou hrou. Stadion oplatil soupeři stejnou mincí, když litoměřickou početní výhodu využil Jakub Šulc. Poté se hrálo dlouho bez gólů a branka padla až v 55. minutě. Nakonec se ukázalo, že byla rozhodující. Domácí dokázali opět proměnit přesilovku a opět na jejím konci byl Kubinčák. Most nakonec uhájil hubené vítězství a připsal si tři body. p>

Litoměřice – Most 5:3(0:1, 5:1, 0:0)

Druhé utkání v Kalich Areně lépe rozehráli hosté a jako první se dokázali prosadit. Přikryla překonal po osmi minutách Havlíček. Ve druhé třetině však Kališníci nasázeli soupeři pět branek, z nichž čtyři padli v početní výhodě. Pohodlné vedení si Stadion udržel do konce zápasu a porazil Most 5:3.

47. kolo z pohledu obou celků

• Prostějov - Most 4:1(0:1, 3:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 33. R.Meidl (TS), 37. R.Meidl (V.Meidl, Roupec), 39. Roupec (Duba, Indra), 44. Krejčík (Meidl, R.Meidl) – 3. Bojer (Přeučil, Kousalík).
    Sestava Mostu:Horák (46. Chabr) – Procházka, Kousalík, Havelka, Kříž, Černý, Kasal, Gula – Čmolík, Alinč, Petruška, Bojer, Havlíček, Slavíček, Tauš (C), Nedrda, Přeučil, Budínský, Smolka.
  • Litoměřice - Kadaň 3:4(2:1, 0:2, 1:1))
    Branky a nahrávky: 5. Z.Doležal (TS), 9. Novák (Z.Doležal), 49. V.Bílek (Kalla, Míka) – 12. Šagát (Pavlas), 22. Sikora, 33. Kůs (Müller, Ton), 51. Mrázek (Račuk).
    Sestava Litoměřic: Přikryl – Šulc, D.Bílek, Míka, Mikliš, Špelda, Kolář, Málek – V.Bílek, Kalla, T.Doležal – Novák, Švagrovský, Ondráček – Z.Doležal, Zdeněk, Chlapík – Racek.