23. 1. 2015 | Miroslav Kejmar

Stadion přivítá na svém ledě Sportovní klub

Kališníky čeká další těžký soupeř a zároveň konkurent o lepší pozici v play off. Určitě bude k vidění vyrovnaný hokej, už jen proto, že všechny dosavadní zápasy skončily rozdílem jediné branky. Kadaň přijede dobře naladěná po posledním vydřeném vítězství nad Prostějovem, kdy v sedmapadesáté minutě rozsekl vývoj utkání Marek Sikora. Naopak Litoměřice budou chtít napravit prohru na ledě Kladna, když už po minutě a osmadvaceti vteřinách vedly 2:0. Utkání startuje v sobotu 24. 1. 2014 v 17:00

4 góly v oslabení 7

Jedna výhra, dvě prohry. Stadion bude chtít srovnat vzájemné zápasy.

Kadaň – Litoměřice 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Litoměřičtí do zápasu vstoupili špatně a po brankách Pavlase a Hlavy prohráli jíž dvoubrankovým rozdílem. V přesilové hře poté snížil Ondráček, ale o několik vteřin poté Charousek vrátil domácím dvougólové vedení. Čtvrtý zásah Kadaně přidal Šagát, ale branka Vítězslava Bílka ve vlastním oslabení držela naději Stadionu v zápase. Na rozdíl jediné branky snižoval v přesilové hře opět Martin Ondráček, víc však Litoměřice v zápase nedokázaly a z Kadaně jedou bez bodů.

Poslední zápasy Sportovního klubu

• Kadaň - Prostějov 3:1
  • Chomutov - Kadaň 4:2
  • Č. Budějovice - Kadaň 6:1
  • Kadaň - Havířov 6:2

Litoměřice – Kadaň 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Pořádně se nadřeli Kališníci v utkání proti čtvrté Kadani. Hosté šli do vedení zásluhou Hammerbauera, ale nejlepší litoměřický střelec Vítězslav Bílek dokázal vzápětí srovnat. Poté se Kadaň prosadila v dvojnásobném oslabení a zdálo se, že Litoměřice dnes body nezískají. To se však nestalo, zásluhou Jiřího Ryse, který dvakrát překonal Hanuljaka zůstaly body v Kalich Areně.

Kadaň – Litoměřice 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)

Litoměřice do utkání nevstoupily dobře a jako první inkasovaly z hole Stehlíka. Ve druhé třetině však Stadion zabral a dokázal utkání obrátit ve svůj prospěch góly Švagrovského, Procházky a Černochy. Kadaň však stihla ještě do druhé přestávky snížit a ve třetí třetině obrátila výsledek na svojí stranu. Vedení 4:3 už domácí nepustili a Kališníci z Kadaně odjeli bez jediného bodu.

45. kolo z pohledu obou celků

• Kadaň - Prostějov 3:1(1:1, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 12. Havel (Ton, Jíra), 57. Sikora (Šagát), 60. Račuk (Šagát, Sikora) – 10. Matyáš (Luňák, Husák).
    Sestava Kadaně:Mouček – Pavlas, Tejnor, Mrázek, Szathmáry, Mazanec, Trefný, Havel – Jíra, Kůs, Ton – Račuk, Sikora, Šagát – Müller, L. Novák, J. Novák – Ringler, Wágner, Lehnert.
  • Kladno - Litoměřice 4:3(0:2, 3:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 27. Dragoun (Zeman, Horna), 29. Rudovský (Dragoun), 33. Hořava (TS), 54. Tenkrát (Hořava, Pitule) – 1. Kalla (Bílek), 2. Volek (Z. Doležal), 27. Jarůšek (Kolář)
    Sestava Litoměřic: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Mikliš, Špelda, Kolář, Málek – T. Doležal, Kalla, Bílek – Ondráček, Švagrovský, Novák – Z. Doležal, Volek, Jarůšek – Zdeněk, Racek.