16. 1. 2015 | Alexandr Stys

Proti Drakům s plyšákem. Do Litoměřic zavítá Salith Šumperk.

Sobotní kolo odehrají litoměřičtí hokejisté na domácím ledě a soupeřem jim bude Salith Šumperk, momentálně desátý tým tabulky. Litoměřice po výhře v Havlíčkově Brodě udržely pátou příčku a proti Šumperku by měly opět bodovat. Vzájemná bilance s Draky totiž vypovídá o tom, že domácí tým pokaždé dokázal bodovat naplno. Stadion Litoměřice navíc pořádá i letos benefiční akci, při které mohou fanoušci přinést na utkání plyšáky, které po vstřelení první domácí branky vhodí na ledovou plochu. Zápas mezi Stadionem a Šumperkem je na programu v sobotu 17. Ledna od 17:00.

• Šumperk - Prostějov 3:0

Hokejisté Šumperku venku nesbírají příliš bodů a z prozatímních 23utkání dokázali pouze dvakrát bodovat za plný počet bodů a dvakrát zvítězili po základní hrací době. Celkem Draci z venkovních zápasů posbírali pouhých 13bodů, což je třetí nejhorší výsledek z celé ligy. Litoměřice naopak doma patří mezi top 3 týmy, a tak jsou v zápase favoritem.

Šumperští v posledním zápase dokázali zvítězit nad předposledním Prostějovem, kterému nedovolili vstřelit ani jednu branku. Pro brankáře Koutského to byla první vychytaná nula v této sezóně. Draci se dostali do vedení už ve druhé minutě a hubený náskok drželi až do konce zápasu, kdy poté udeřili dvakrát v 57. a 60. minutě a nad Jestřáby nakonec vyhráli 3:0.

Draky táhne zkušený Patrik Moskal, který s 52 body je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Moskal získal zatím o jeden kanadský bod více než litoměřický Jaroslav Kalla. Litoměřickému publiku je i dobře známý Lukáš Žálčík, který na severu Čech působil před dvěma roky. Žálčík je s 19 brankami nejlepším střelcem týmu.

Dominance v domácím prostředí – Dvě výhry Draci, jedna Stadion

Zatím všechna tři vzájemná utkání vyhrál domácí celek s výrazným náskokem. V prvním zápase hraném v Šumperku hokejisté Stadionu nezvládli vstup do zápasu a už v úvodu prohrávali gólem Žálčíka. Draci postupně svůj náskok navyšovali a v polovině zápasu jíž vedli rozdílem čtyř gólů. V brankovišti Přikryla nahradil Král a Litoměřice se poté dostaly zpátky do zápasu, když třemi góly dokázaly snížit stav na 4:3. Šumperk však díky pětiminutovému trestu v závěru utkání dokázal přidat další branky a nakonec vyhrál 7:3.

Šumperk – Litoměřice 7:3(1:0, 3:1, 3:2)

Odvetu v Kalich Areně lépe rozehrály Litoměřice, když si vytvořily tříbrankový náskok po gólech Špeldy, Chlapíka a Dvořáčka. Do první přestávky domácí přidali ještě jeden zásah a do kabin odcházeli se čtyřbrankovým náskokem. Šumperk ve druhé třetině dokázal snížit, ale Stadion díky další využité přesilovce opět navýšil své vedení. Draci si nakonec z Kalich Areny odvezli šestigólovou nadílku za prohru 2:6.

Litoměřice – Šumperk 6:2(4:0, 1:1, 1:1)

Ani ve třetím zápase nebral hostující tým body. Šumperk na Kališníky vlétl s velkou chutí a po první třetině si zajistil tříbrankový náskok po gólech Moskala, Rimmela a Veleckého. Během druhé třetiny se Litoměřice sice přiblížily na rozdíl jediné branky, ale poslední dvacetiminutovku opět ovládli domácí Draci, kteří přidali další dvě branky.

Šumperk – Litoměřice 5:2(3:0, 0:2, 2:0)

Benefiční akce – Na hokej s plyšákem

HC Stadion Litoměřice pořádá Den na ledě pro dětské domovy. Kromě celodenního programu na ledové ploše bude součástí této akce také návštěva dětí na utkání Litoměřice – Šumperk. I letos mohou fanoušci přinést na utkání plyšáky, které po vstřelení první domácí branky vhodí na ledovou plochu. Plyšáci pak poputují přímo k dětem, které budou přítomny na tomto zápase. Minulý rok přistálo na ledě 1327 plyšáků!

44. kolo z pohledu obou celků

• Šumperk - Prostějov 3:0(1:0, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 2. Gewiese (Moskal, Staněk), 57. Žálčík (Staněk, Novotný), 60. Moskal (Holík).
    Sestava Šumperku:Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Prokop, Bail – M. Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec. Vrdlovec, Berger – Popelka, R. Haas, Rimmel.
  • Havlíčkův Brod - Litoměřice 3:4(1:2, 1:2, 1:0)
    Branky a nahrávky: 16. Sedlák (Sedláček, Parýzek), 39. Seman (Babka, Troliga), 49. Sedláček (Pavlíček, Babka) – 17. Volek (Černoch), 19. M. Novák (Ondráček, Švagrovský), 36. Bílek (Kalla), 37. M. Novák (Ondráček).
    Sestava Litoměřic: Král – Šulc "A", D. Bílek, Míka "A", Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Chlapík – M. Novák "C", Švagrovský, Ondráček – Procházka, Volek, Černoch – Racek, Zdeněk, Z. Doležal.