2. 1. 2015 | Alexandr Stys

Závěrečnou čtvrtinu soutěže začne Stadion doma proti Jestřábům

Základní část první ligy se blíží do své poslední čtvrtiny. Na hokejisty Stadionu čeká už jen třináct utkání před závěrem sezóny a vyřazovacími boji. Litoměřice doma vyzvou počtvrté a zřejmě i naposled Prostějov, předposlední tým tabulky. V prozatím všech vzájemných zápasech letos bodovali Kališníci proti Jestřábům naplno. První zápas v novém roce se hraje v sobotu 3. ledna od 17:00.

• Prostějov - Chomuotov 1:6 1:6

Jestřábi v minulém kole padli doma s favorizovaným Chomutovem. Piráty poslal do vedení koncem první třetiny Rutta a poté hosté postupně navyšovali svůj náskok. O jedinou branku Prostějova se postaral René Kajaba(8+17). Chomutov nakonec z Hané odvezl tři body za vysokou výhru 6:1.

Prostějovu patří předposlední příčka s šestibodovým náskokem na poslední Havlíčkův Brod. Naopak na třináctý Most ztrácejí Jestřábi už deset bodů, což je celkem dost. V poslední čtvrtině soutěže tak mají prostějovští jasný cíl, udržet svůj náskok na Rebel a přetrvat tak v první lize.

Kališníci prozatím neměli s Jestřáby problém

K prvnímu vzájemnému zápasu mezi oběma celky došlo hned v úvodním kole letošní základní části na ledě Prostějova. Domácí se sice v první třetině dostali do vedení, ale Stadion zejména díky dvěma využitým přesilovým hrám dokázal otočit vývoj utkání ve svůj prospěch a nakonec si odvezl vítězné body za výhru 4:1.

Prostějov Litoměřice 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Kajaba (Indra, Venkrbec) – 39. Procházka (Špelda), 47. Bílek (Kalla, Krstev), 53. Chlapík, 59. Kalla (Bílek, Míka).

Odveta v Litoměřicích byla opět v režii Kališníků. Stadion se dostal do vedení v závěru první třetiny zásluhou Martina Procházky a ve druhé dvacetiminutovce své vedení navýšily jíž na rozdíl tří branek. Jestřábi však dokázali pohotově snížit na 3:2, ale to bylo od nich v zápase vše. Stadion svému soupeři vstřelil další dvě branky a na domácím ledě vyhrál 5:2.

Litoměřice – Prostějov 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Procházka (Kalla), 27. Špelda (Dvořáček, Volek), 28. Míka (Švagrovský, T.Doležal), 36. Procházka (Mikliš, V.Bílek), 59. Dvořáček (Volek) – 28. Kovařík (Malý, Stejskal), 30. Kubica (Kajaba, Meidl).

Ani ve třetím zápase nedokázali prostějovští Jestřábi přehrát rozjeté Litoměřice. Stadion do zápasu vlétl ve velkém stylu a první třetinu vyhrál díky brankám Procházky a Bílka. Ve druhé dvacetiminutovce nejlepší litoměřický střelec stihl dokončit svůj hattrick a Halász musel z branky pryč. Jeho místo zaujal Kocián, ale ani ten nedokázal svůj tým podržet a stejně jako jeho kolega dostal čtyři branky. Litoměřice deklasovaly Prostějov na jeho ledě 8:3

Prostějov – Litoměřice 3:8 (0:2, 2:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 27. Kajaba (Meidl, Indr), 40. Sršeň (Duba), 59. Stejskal (Husák, Venkrbec.) – 3. Bílek (Kalla), 19. Procházka (Bílek, Krstev), 28. Bílek (Kalla,Šulc), 30. Bílek (Procházka), 43. Procházka (Kalla), 49. Bílek (Šulc, Kalla), 53. Šulc (Kalla), 58. Šulc (Schwamberger,Volek).

39.kolo z pohledu obou celků

• Prostějov - Chomutov 1:6(0:1, 0:2, 1:3)
    Branky a nahrávky: 43. Kajaba (Meidl, Indra) – 20. Rutta (Skinner), 39. Gajovský (Dušek, Bartejs), 40. D. (Růžička, Veselý), 48. Gajovský (Dušek), 52. Rutta (Gajovský, Růžička), 55. Růžička (Toman).
    Sestava Prostějov:Šimboch – Hertl, Roupec, Husák, Matyáš, Hawlík, Řezáč, Niko, Malý, Jedlička – Meidl V., Moučka, Luňák, Venkrbec, Krejčík, Franek, Kindl, Indra, Kajaba, Duba, Sršeň.
  • Litoměřice - České Budějovice 1:3(0:0, 1:2,0:1)
    Branky a nahrávky: 33. Černoch (Schwamberger) – 22. Nouza (Straka), 38. Nouza (Žovinec), 45. Vráblík.
    Sestava Litoměřic: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Kolář, Špelda, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Ondráček – Z. Doležal, Volek, Chlapík – Schwamberger, Černoch, Racek.