19. 12. 2014 | Alexandr Stys

Derby v Kalich Areně. Do Litoměřic zavítá Slovan

Další krajské derby mezi Litoměřicemi a Ústím je na programu 37. kola první hokejové ligy. Stadion vyzve Slovan na domácím ledě a i tentokrát bude v roli favorita. Momentálně desátý tým tabulky z Ústí nad Labem má letos s Kališníky negativní bilanci, když oba vzájemné zápasy prohrál. Stadion v minulém kole ztratil body v Benátkách a na domácím ledě musí zabrat. Utkání se hraje v sobotu 19. Listopadu od 17:00.

• Ústí - Prostějov 8:5

Slovan v minulém kole hostil Jestřáby z Prostějova a svému soupeři povolil vyhrát pouze první třetinu. V druhé dvacetiminutovce už Ústečané začali úřadovat a svého soka smetli čtyřmi góly. Prostějov dlouho ještě bojoval, ale svému soupeři nakonec podlehl vysoko 5:8. Nejproduktivnějším mužem zápasu se stal Jaroslav Roubík, který vstřelil dvě branky a přihrál na stejný počet gólů. Roubík je i nadále tahounem Slovanu a doposud nasbíral 47 kanadských bodů ( 26+21).

Stadion letos na Slovan umí

V prvním Severočeském derby se jako první do vedení dostali hosté, v páté minutě Krále překonal Budínský. To však bylo ze strany Slovanu všechno a dále v zápase úřadoval pouze Stadion. Domácí soupeře smetli pěti brankami, když se dvakrát prosadil David Švagrovský a Zdeněk Doležal a jednu branku si připsal Vítězslav Bílek. Kališníci deklasovali Slovan v poměru 5:1.

Litoměřice – Ústí 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Švagrovský (Chlapík, Novák), 17. Doležal (Antončík, Špelda), 39. Švagrovský (Novák), 40. Bílek (Kalla,Rys), 47. Doležal (Plášil,Kalla) – 5. Budínský (Rod, Roubík).

I druhé Severočeské derby patřilo Litoměřicím. Stadion lépe vstoupil do zápasu a po brankách Procházky a Jarůška vedl po první třetině rozdílem dvou branek. Po první přestávce přidal třetí zásah Litoměřic kapitán Martin Novák. Slovan se poprvé prosadil poprvé až ve třetině zásluhou Roubíka a těsně před koncem zápasu ještě zkorigoval skóre Merta. Stadion si tak z Ústí nad Labem odvezl tři body za výhru 3:2.

Ústí – Litoměřice 2:3(0:2,0:1,2:0)

Branky a nahrávky: 43. Roubík (Tůma, Kolafa), 58. Merta (Kloz) – 4. Procházka (Šulc, Bílek), 5. Jarůšek (Hašek, Míka), 22. Novák (Krstev, Kalla).

36. kolo z pohledu obou celků

• Ústí - Prostějov 8:5(1:2,4:1,3:2)
    Branky a nahrávky: 17. Rod (Tůma, Kolafa), 22. Merta (Brož), 24. Tůma (Roubík), 32. Roubík (Holomek), 39. Suchan (Brož, Tůma), 45. Kloz (Budínský, Merta), 50. Rod (Roubík, Kolafa), 60. Roubík (Rod, Kolafa) – 9. Meidl (Husák), 13. Moučka (Jedlička, Meidl), 37. Franek (Kajaba, Jedlička), 48. Franek (Hawlík, Luňák), 59. Indra (Matuš, Roupec).
    Sestava Ústí:Petrásek - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, do 30. Vágner, K. Černý, Smetana, od 30. M. Zdvořáček - D. Tůma, Roubík, Rod - Budínský, J. Kloz, D. Merta - Suchan, Baránek, T. Vávra - Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
  • Benátky - Litoměřice 1:0(0:0, 1:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 25. Skořepa (Říha).
    Sestava Litoměřic: Přikryl – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš, Málek – V. Bílek, Kalla, Dvořáček – Novák, Švagrovský, Ondráček – Volek, Jarůšek, Procházka – Schwamberger, Doležal, Racek.