5. 12. 2014 | Alexandr Stys

Stadion míří do Šumperku

Sobotní kolo první hokejové ligy má na programu duel Litoměřic a Šumperku. Stadion cestuje dlouhou vzdálenost za svým soupeřem, který už pět utkání v řadě nevyhrál. Na Litoměřice však Šumperk doma umí, potvrdil to i v prvním vzájemném duelu, kdy Kališníky přehrál v poměru 7:3. Kališníci však potřebují nutně bodovat, aby si pojistili svojí pozici v tabulce a získali náskok před pronásledovateli. Zápas se hraje v sobotu 6. prosince od 17:00.

• Prostějov - Šumperk 3:2sn

Draci od poloviny listopadu získali ze sedmi utkání pouze čtyři body. Tři za výhru nad Mostem a bod v posledním ligovém kole proti předposlednímu Prostějovu. V krajském derby s Jestřáby Šumperk dlouho prohrával a poslat zápas do prodloužení se povedlo až pět minut před koncem nejproduktivnějšímu hráči týmu Patriku Moskalovi. To bylo však ze strany Draků v zápase vše a v samostatných nájezd si bonusový bod připsal domácí Prostějov.

Mužstvo Šumperku se bude muset obejít 6 zápasů bez Martina Novotného. Hokejový obránce draků obdržel od disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje trest zákazu startu do 14. prosince 2014, tedy na 6 utkání. Komise se zabývala trestem ve hře z utkání proti Ústí nad Labem, kdy Novotný úmyslně trefil hlavního rozhodčího pukem.

Dalšími změnami v kádru svěřenců trenéra Radka Kučery je příchod útočníků Radima Haase a Mikuláše Rimmela. Oba hráči předtím působili v týmu Havířova a v dresu Draků by měli působit formou hostování. Mužstvo naopak opustil útočník Vladimír Cink.

Oba týmy si dokázali doma se soupeřem poradit

První vzájemný duel na ledě Šumperku skončil vysokou výhrou Draků. Hokejisté Stadionu nezvládli vstup do zápasu a už v úvodu prohrávali gólem Žálčíka. Draci postupně svůj náskok navyšovali a v polovině zápasu, jíž vedli rozdílem čtyř gólů. V brankovišti Přikryla nahradil Král a Litoměřice se poté dostaly zpátky do zápasu, když třemi góly dokázaly snížit stav na 4:3. Šumperk však díky pětiminutovému trestu v závěru utkání dokázal přidat další branky a nakonec vyhrál 7:3.

Salith Šumperk – Stadion Litoměřice 7:3(1:0, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 2. Žalčík (Moskal, Staněk), 23. Žalčík (Moskal), 26. Vávra (Brunec), 28. Plášek (Velecký, Haas), 53. Drtil (Velecký), 55. Berger (Vrdlovec, Sedlák), 60. Sedlák (Holík) – 38. Míka (Novák, Švagrovský), 43. Bílek (Rys), 47. Bílek (Kalla, Rys).

Porážku svému soupeři Kališníci oplatili v 19. kole. Zápas rozhodlo úvodních pár minut utkání, kdy si Litoměřice vytvořily tříbrankový náskok po gólech Špeldy, Chlapíka a Dvořáčka. Do první přestávky domácí přidali ještě jeden zásah a do kabin odcházeli se čtyřbrankovým náskokem. Šumperk ve druhé třetině dokázal snížit, ale Stadion díky další využité přesilovce opět navýšil své vedení. Draci si nakonec z Kalich Areny odvezli šestigólovou nadílku za prohru 2:6.

Stadion Litoměřice – Salith Šumperk 6:2(4:0,1:1,1:1)

Branky a nahrávky: 2. Špelda (Volek), 3. Chlapík (Míka, Novák), 8. Dvořáček (Procházka, Volek), 11. Bílek (Kalla), 34. Šulc (Kalla, Krstev), 54. Novák (Chlapík) – 31. Velecký (Vrdlovec), 47. Vrdlovec (Holík, Velecký).

31. kolo z pohledu obou celků

• Prostějov - Šumperk 3:2sn (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
    Branky a nahrávky: 3. Matuš (Roupec, Meidl), 5. Indra (Venkrbec, Husák), rozh. náj. Roupec – 15. Velecký (Moskal, Vachutka), 55. Moskal (Sedlák, Vrdlovec).
    Sestava Šumperku:Koutský – Bail, Holík, Sedlák, Gewiese, Prokop, Drtil – Haas, Vrdlovec, Velecký – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Plášek, Popelka – Vachutka, Illeš, Blahutka – Cink, Kužílek.
  • Litoměřice - Havlíčkův Brod 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 4. Doležal (Plášil), 14. Švagrovský (Novák, Míka), 21. Dvořáček (Kalla, Šulc), 29. Švagrovský (Špelda, Novák) – 33. Rousek (Kuchler, Maliník).
    Sestava Litoměřic: Přikryl – Šulc, Hrbas, Míka, Plášil, Špelda, D.Bílek, J.Kolář – V.Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, T.Doležal – Z. Doležal, Dvořáček, Černoch – Schwamberger, Ondráček.