14. 11. 2014 | Alexandr Stys

Do Litoměřic míří pátý Havířov

Sobotním soupeřem Stadionu bude havířovský Azet, ,momentálně pátý celek první ligy. Havířov letos patří k velkým překvapením celé ligy a na Kališníky nečeká lehký zápas. Na domácím ledě však zatím Stadion prohrál pouze dvakrát. První vzájemné střetnutí mezi oběma celky skončilo nejtěsnější možnou výhrou Azetu. Zápas se hraje v sobotu 15. Listopadu od 17:00.

AZ Havířov - HC Stadion Litoměřice

• Chomutov - Havířov 4:3p
  • České Budějovice - Havířov 6:1
  • Havířov - Prostějov 3:4

Po dvou prohrách na hřištích Chomutova a Českých Budějovic chtěli havířovští hokejisté na domácím ledě konečně vyhrát nad předposledními Jestřáby v posledním hraném kole. To se jim však překvapivě nepodařilo, a tak Prostějov si z Havířova odvezl body za výhru 4:3. Pro svěřence trenéra Danečka to byla citelná bodová ztráta vzhledem k tomu, že Stadion dokázal naplno bodovat v Ústí nad Labem.

Momentálně pátý AZet drží bodový náskok před šestou Kadaní, ta však má k dobru jeden zápas, stejně jako čtvrté Budějovice, na které Havířov ztrácí také bod. V případě prohry na severu Čech tak čeká na AZet propad tabulkou a to si hráči nebudou chtít připustit. Mužstvo však trápí značná marodka, nejlepší havířovský střelec Loskot v zápase proti Stadionu nejspíš nenastoupí, stejně jako dalších pět hráčů Havířova.

Utkání v Havířově skončilo těsnou výhrou domácích

Utkání začalo lépe pro domácí tým, který poslal už v páté minutě do vedení Šlahář. Poté se hrálo dlouho bez branek a až začátkem třetí třetiny se Litoměřicím podařilo v utkání vyrovnat. Ve vlastním oslabení se trefil Dominik Málek. V závěru utkání však AZet udeřil v přesilové hře a Stadion si tak z Havířova odvezl porážku 1:2. Litoměřice tak soupeři chystají odvetu a v Kalich Areně chtějí brat všechny body. V případě výhry by si Severočeši navýšili svůj náskok právě před pátým Havířovem jíž na osm bodů.

24. kolo z pohledu obou celků

• AZ Havířov – HK Jestřábi Prostějov 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
    Branky a nahrávky: 10. Pechanec, 50. Klimša (Jakúbek, Šlahař), 57. Fořt (Lenďák, Hlinka) – 21. Stejskal (Venkrbec, Řezáč), 26. Sršeň (Coufal, Malý), 39. Roupec (Stejskal), 50. Indra (Roupec).
    Sestava Havířova:Matoušek – Matějíček, Foltýn, Lenďák, Graca, Repe, Bezuška, Bahounek – Šedivý, Hlinka, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Haas, Pechanec "A", Tomi – Rimmel, Maruna "A", Sztefek "C"
  • Slovan Ústí nad Labem - Stadion Litoměřice 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 43. Roubík (Tůma, Kolafa), 58. Merta (Kloz) – 4. Procházka (Šulc, Bílek), 5. Jarůšek (Hašek, Míka), 22. Novák (Krstev, Kalla). Rozhodčí: Jílek – Beneš, Kreuzer.
    Sestava Stadion Litoměřice: Přikryl – Krstev, Šulc "A", Plášil, Míka "A", Bílek, Špelda, Kolář, Málek – Procházka, Kalla, Bílek – Jarůšek, Hašek, Novák "C" – Schwamberger, Černoch, Doležal – Ondráček, Brandejský.