28. 9. 2014 | Alexandr Stys

Na programu je opět pondělní kolo. Litoměřice jedou do Kadaně

Na programu první ligy je opět netradiční pondělní kolo. Litoměřice čeká cesta do Kadaně, kde se utkají s momentálně dvanáctým týmem tabulky. Kadaň ze sedmi utkání zatím dokázala pouze dvakrát zvítězit a dvakrát ztratit zápas až po samostatných nájezdech. Litoměřice si v minulém kole vyšláply na favorita z Kladna a momentálně jim patří druhá příčka za vedoucí Třebíči. Zápas se hraje v pondělí 29. září od 17:30.

SK Kadaň - HC Stadion Litoměřice

• Havířov - Kadaň 3:2
  • Kadaň - České Budějovice 4:3
  • Prostějov - Kadaň 3:2sn

Během letní přestávky v kádru Kadaně nedošlo k příliš velkým změnám. Citelný bude pro Severočechy odchod Nikoly Gajovského, který v loňské sezóně patřil mezi klíčové hráče Sportovního klubu. Nyní se Kadaň musí spolehnout na kanonýry Tona, Jíru nebo Chloubu, kteří jsou stabilní oporou klubu. Z Chomutova se k týmu připojil zkušený zadák Jaroslav Mrázek, který patří mezi hlavní pilíře defenzivních řad. Kadaň také posílil další zkušený Pirát Martin Šagát. Ten se ovšem zatím v dresu Kadaně představil pouze třikrát, kdy si stihl připsat tři kanadské body za dvě branky a jednu asistenci.

Litoměřice vs. Kadaň

Oba celky se letos střetly v přípravě a to hned dvakrát. Pokaždé zvítězil hostující tým a to výsledkem 3:2. První utkání na ledě Kadaně lépe zvládli Kališníci, kteří i přes první prohranou třetinu dokázali hlavně díky dvěma brankám Vítězslava Bílka otočit utkání ve svůj prospěch. Odveta v Litoměřicích začala ve stejném duchu, hosté se dostali do dvoubrankového vedení, které nakonec Stadion dokázal pouze zmírnit na konečných 2:3.

Litoměřice budou v utkání proti Kadani favoritem vzhledem k dosavadním výsledkům. Podařilo se jim skvělé rozehrát sezónu a momentálně svěřenci trenérů Doležala a Tvrzníka drží druhou pozici. Kadaň se zatím hodně trápí a na lepší výsledky zatím stále čeká.

7. kolo z pohledu obou celků

• LHK Jestřábi Prostějov– SK Kadaň 3:2sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
    Branky a nahrávky: 16. Venkrbec (Stejskal, Roupec), 37. Kubica (Černý) – 31. Račuk (Ton), 59. Novák (Novák).
    Sestava Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Mazanec, Stehlík, Pavlas, Trefný, Mrázek, Tejnor, Opalek – Ton, Chlouba, Kadlec, L. Novák, Charousek, J. Novák, Chrpa, Hejcman, Račuk, Berlev, Hammerbauer.
  • Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
    Branky a nahrávky: 3. Bílek (Dvořáček), 24. Dvořáček (Plášil, Doležal), 35. Dvořáček (Černoch, Špelda), 52. Novák (Šulc), 54. V.Bílek (Kalla, Rys), 58. Švagrovský (Novák, Chlapík) – 23. Kolářík (Redlich, Dalecký), 39. Růžička (Eberle), 54. Dalecký (Redlich, Lukáč).
    Sestava Stadion Litoměřice: Král – Krstev, Mikliš, Šulc, Bílek D., Míka, Špelda, Kolář, Plášil – Bílek V., Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Chlapík – Ondráček, Procházka, Doležal T. – Doležal Z., Černoch, Dvořáček.