20. 8. 2014 | Klub

Pátá a šestá třída si užila letní soustředění v Jizerských horách

Ve druhém srpnovém týdnu absolvovali hráči budoucí 5. a 6. třídy letní soustředění v malebném prostředí Jizerských hor, konkrétně v oblasti Nového Města pod Smrkem.

Během sedmi pobytových dnů si užili cca 75km cyklistických tratí Singltreku, koupání v přírodním koupališti, celou řadu her a soutěží v areálu ubytovacího zařízení i v nedalekých okolních lesích, sehráli přátelský fotbalový zápas na fotbalovém hřišti a také několik utkání v přehazované se současně ubytovaným týmem TJ Chlumec. Absolvovali také pěší a fyzicky náročný výstup na horu Smrk (1124m), nejvyšší vrchol Jizerských hor a také si užili 45km celodenní cyklo-výlet po Jizerských tratích. V průběhu svého pobytu odehráli turnaj ve stolním tenise a postupně také absolvovali deset disciplín atletického desetiboje a každý z nich tak měl možnost získat podle dosažených bodů za jednotlivé výkony od bronzové po diamantovou medaili. Celou více než týdenní akci v Novém Městě tak úspěšně absolvovalo celkem 40 malých hokejistů našeho klubu ve věku 8-11 let za bedlivé asistence 7 dospělých (6 trenérů + zdravotnice), kteří celou akci připravili a kteří se o malé kališníky po celou dobu starali většinou v rámci čerpání svých osobních dovolených. Za to bych jim chtěl touto cestou poděkovat. Pobyt si kluci a my s nimi velmi užili, každé z dětí si dle dosažených výkonů odvezlo diplomy ze soutěží a medaili z desetiboje, a po týdnu pestrého sportovního vyžití jsme nasedali do autobusu domů sice fyzicky utahaní, ale spokojení, že vše všichni zvládli a také natěšení na právě začínající hokejovou sezónu.