12. 5. 2014 | Klub

První liga se dočkala několika změn

Kromě nových účastníků se I. ligy dočká v nové sezóně několik změn v herním schématu a technických normách. Nedávná schůze Výkonného výboru ČSLH změnila zaběhlá pravidla. Zásadní novinkou je zrušení baráže, tzn. že dva poslední týmy budou rovnou nahrazeny dvěma nejlepšími týmy ze II. ligy.

Po několika sezónách se podařilo prosadit do systému soutěže předkolo play-off. To bude sehráno na tři vítězná utkání.

První liga roztočí svůj kolotoč již v pondělí 8. září, konec základní části je naplánovaný na 7. února 2015. Poté následuje již zmiňované předkolo, poslední čtyři týmy po základní části by mezi sebou měli sehrát play-out, i když se o něm aktuální termínová listina nezmiňuje.

Kluby nakonec nebudou muset mít bankovní záruku ve výši 1.000.000 Kč, což klubům uvolní tyto prostředky pro jejich činnost.

Zrušeno je také pravidlo o tom, že hráči juniorského věku z Tipsport extraligy nemohou nastoupit v I. lize po 15. 2. v případě, že odehráli v TELH 26 a více utkání či po 15. 2. v TELH nastoupili. Nyní mohou hrát až do konce sezóny bez omezení.