21. 2. 2014 | Alexandr Stys

Play-Off začíná! Litoměřice jedou k prvnímu dvojutkání do Olomouce

Litoměřice se poprvé od svého vstupu do druhé nejvyšší soutěže probojovaly do vyřazovacích bojů. Nejlepší osmička týmů teď změří síly v boji o titul mistra první ligy. Stadion do play-off vstupuje ze sedmé pozice, soupeřem mu bude druhý celek z Hané – HC Olomouc. Kohouti patří celou sezónu mezi špičku a budou chtít určitě roli favorita potvrdit. Každý však ví, že vyřazovací část je vždy zcela jiná soutěž a překvapit může kdekdo. První dvojutkání Litoměřice odehrají sobotu a v neděli na ledě svého soupeře.

Tváří v tvář: HC Olomouc – HC Stadion Litoměřice

Údaje před
play-off

Porovnání
v 1. - 52. kole
34-1-3-14
celková bilance
21-5-6-20
2.
postavení v tabulce
7.
skóre
získané body
Denis Kindl (16+31) - 47 b.
nejproduktivnější hráč
Miloslav Čermák (29+24) – 53 b.
Denis Kindl - 16
22,12 % využití přesilovek 19 %
5 góly v oslabení 4

Kohouti pod lupou

Vzájemné zápasy v základní části

• Litoměřice - Olomouc 4:3
  • Olomouc - Litoměřice 5:1
  • Litoměřice- Olomouc 1:3
  • Olomouc - Litoměřice 6:0

Olomouc po celou dobu základní části pohybuje na špici prvoligové tabulky. Dlouhou dobu Kohouti šlapali na paty lídrovi z Mladé Boleslavi, Bruslařský klub však poté dokázal odskočit na rozdíl několika bodů a své prvenství v soutěži potvrdil jíž několik hracích kol dopředu. Olomouc si poté pohlídala druhou příčku před třetí Jihlavou a dlouho očekávala, koho vyzve v prvním kole vyřazovacích bojů play-off. Hanáci se v loňské sezóně dostali až do baráže o nejvyšší soutěž, ve které však neuspěli. Plány Kohoutů v letošní sezóně nebudou jiné a tým má ambice na to, probojovat se opět do bojů o Extraligu.

Kádr nabitý střelci

Kohouti patří bezesporu mezi nejsilnější týmy první ligy. Mužstvo s nejlepší obranou v lize drží skvělé statistiky obou brankářů Halásze a Vošvrdy, kteří si rozdělili porci zápasů rovnoměrně mezi sebe a mají skvělé individuální statistiky. Olomouc v 52 hracích kolech inkasovala pouze 87 branek. Kromě nejlepší defenzívy má Mora také druhý nejlepší útok. Tým trenéra Petra Fialy si udržel průměr přes 3 vstřelené branky na utkání.

Nejproduktivnějším mužem olomoucké sestavy je Denis Kindl, letní posila Kohoutů od třineckých Ocelářů. Hned deset hráčů olomoucké sestavy se dokázalo přehoupnout přes hranici dvaceti získaných kanadských bodů. Ať už jde o Kucharczyka, Pekra či Hermana Mora má velice nebezpečný útok, o který se bude muset litoměřická obrana starat s nejvyšší péči. Jíž v minulých vzájemných střetnutích dokázala Olomouc využít každého zaváhaní obrany Stadionu.

Poslední vzájemné střetnutí

Stadion v Olomouci narazil na nejlepší defenzivní hraz první ligy a proti domácím Kohoutům se nedokázali litoměřičtí střelci ani jednou prosadit. Domácí o své výhře rozhodli již během prvního dějství, kdy do litoměřické branky vstřelili hned tři góly. Svůj střelecký účet Mora postupně navyšovala a nakonec do sítě Severočechů nasázela šest branek. Kališníci tak odjeli domu s prohrou 6:0.

52. kolo z pohledu obou celků

• HC Benátky nad Jizerou – HC Stadion Litoměřice 2:3sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 24. Maďar (Pabiška), 32. Klimt (Plodek) – 4. Hašek (Šulc), 34. Čermák (Rubeš), rozh. náj. Čermák.
    Sestava HC Stadion Litoměřice: Král – Míka, Žovinec, Šulc, Hrbas, Drábek, Kolář, Husák – Čermák, Rubeš, Chlapík – Budínský, Koudelka, Hašek – Z. Doležal, Švagrovský, Procházka – Racek, T. Doležal, Tvrzník.
  • HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod 11:0 (2:0, 3:0, 6:0)
    Branky a nahrávky: 5. Houdek (Ondrušek, Řípa), 15. Ondrušek (Kindl), 23. Diviš, 35. Ostřížek (Jergl), 40. Řípa (Houdek, Pekr), 42. Herman (Marosz, Bartoň), 49. Diviš (Švaňhal, Houdek), 51. Ostřížek (Kucharczyk), 56. Ondrušek (Kindl), 58. Marosz (Ostřížek), 59. Houdek (Kucharczyk).
    Sestava HC Olomouc: Vošvrda – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Řípa – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal.