28. 1. 2014 | Alexandr Stys

"Začali jsme nezodpovědně a stálo nás to body," hodnotil utkání s Motorem Rubeš

Měl to být zápas s vítězným koncem, papírově slabší Motor však obral Litoměřice o tři body na jejich domácím kluzišti a připsal si první výhru nad Kališníky v této sezóně. Smolné utkání, ve kterém musel Stadion dotahovat dvoubrankové manko, krátce zhodnotil po zápase Tomáš Rubeš. V zápase si litoměřický útočník připsal jednu asistenci u vyrovnávací branky Zdeňka Doležala.

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Špatně jsme začali a od toho se vyvíjel i zbytek utkání. Dostat 2 góly ve 2 minutách není nic dobrého, kdyby se tak nestalo, zápas mohl dopadnout úplně jinak. Ve druhé třetině jsme se zvedli, dokázali jsme vyrovnat a ve třetí třetině jsme dostali smolný gól na 2:3. Po inkasované brance jsme byli bezzubí a dělali jsme zbytečné fauly v útočném pásmu, což nás stálo body.

Dnes byla vaše střídačka docela vylidněná, jak to?

Počítali jsme, že dorazí Zdeněk Bahenský a Martin Chabada. Zdeněk se bohužel zranil, ale na to se nemůžeme vymlouvat, určitě jsme měli na to je porazit.

Proč chyběl i Martin Novák?

Martin se zranil v Olomouci, ale naštěstí to není nic strašného, za 10 dní by měl být zpátky na ledě.

Když se podíváme na kádr Budějovic, tak určitě budí respekt.

Ano, mají opravdu dobrý tým a pro celou ligu je překvapením, že jsou takhle nízko, ale dnes k naší smůle potvrdili svoji kvalitu a vzali nám body.

Čím to bylo, že jste dostali dva góly hned zkraje utkání?

Nejspíš nám chyběla koncentrace. Šli jsme do toho asi nezodpovědně, nepřipravení a takhle to dopadlo.

Tři prohry za sebou, nepřišla na tým nějaká deka?

To určitě ne. Musíme to hodit za hlavu a jít dál, tým máme kvalitní a musíme se o to rvát dál.

Jak to vypadalo v kabině po první třetině?

Řekli jsme si, že takhle nemůžeme začít znova, zvedli jsme to, ale škoda toho třetího gólu.