4. 11. 2013 | Michal Sabó

Jakub Šulc po boji s Motorem: V naší situaci to nemůžeme hrát na krásu

Litoměřičtí prožívali před duelem s budějovickým Motorem sérii šesti proher v řadě. Fanoušci však zřejmě tušili, že se konečně blíží úspěch a dorazili do ochozů Kalich Areny v jedné z nejvyšších návštěv sezóny. Domácí hráči, včetně posil Budínského a Bajarunse, se jim odvděčili vybojovaným vítězstvím nad Jihočechy v poměru 4:2. Důležité utkání hodnotil po jeho skončení zkušený obránce Jakub Šulc.

Dokázali jste podruhé v sezóně porazit Motor, jak bys to utkání zhodnotil?

Bojovali jsme, dali jsme dva rychlé góly, ale na začátku druhé třetiny přišel nešťastný faul. Soupeř to potrestal, ale my jsme se zase zvedli. Po té sérii porážek už to chtělo nějaké body.

Měli jste k dispozici některé nové hráče, jak pomohli?

Vyhráli jsme, takže pomohli hodně. Lauris Bajaruns dal gól. Navíc Martin Chabada probudil Miloslava Čermáka.

Těšili jste se na soupeře? První zápas jste v Budějovicích vyhráli. Věřili jste si už před utkáním na další výhru?

My jsme si říkali, že nás ten zápas buď zvedne, nebo pošle úplně dolů.

Bylo vidět, že jste asi chtěli víc než soupeř. Promítly se do toho určité změny v týmu?

Už se začalo něco dít. Není to tak, že to šlo pořád samospádem.

Jsou Budějovice trochu jiným soupeřem než ostatní týmy?

Jsou tam hráči jako Aleš Kotalík, Václav Skuhravý, Honza Novák, to je asi všechno. My máme na druhou stranu Martina Chabadu, měli jsme Angela Krsteva, takže v tom je to asi srovnatelné. Víme, že se to hraje na ně, ale strach z nich určitě nemáme.

Jak ses cítil ty osobně při zápase, byly chvíle, kdy ti zatrnulo?

Říkal jsem si, co se bude dít po těch brankách na začátku druhé třetiny. Naštěstí jsme to ale zvládli. Řekli jsme si něco na střídačce a ustáli jsme to.

Hráči Motoru se zdáli být v úvodu zápasu poněkud podráždění. Čím to podle tebe bylo?

To proto, že jsme do toho šli důrazně na obou stranách. Nelíbilo se jim to, ale v naší situaci to nemůžeme hrát na krásu.

Bylo poměrně dost vyloučení, připadalo ti, že by byl zápas nějak nezvykle tvrdý?

Tvrdý ne. Ta vyloučení byla taková zvláštní.

Blíží se reprezentační přestávka. Trenér naznačil, že by mohla přijít některá další jména. K dalšímu zápasu jedete do Havlíčkova Brodu, takže pojedete s optimismem?

Brod tam také může mít hráče z některého partnerského klubu, takže to asi bude pro obě strany stejné. Jedeme ale pro tři body, jinak bychom tam ani nejezdili.