Martin Tvrzník zhodnotil letní přípravu juniorky

Zveřejněno 06.07.2012 | Michal Sabó
Náročné období pro litoměřické juniory skončilo a mohou si užít zhruba měsíc odpočinku před závěrečnou fází přípravy na nový ročník. Hodnocení uplynulých dvou měsíců, během kterých polykali litoměřičtí mladíci tréninkové dávky na řadě místních sportovišť se ujal trenér Martin Tvrzník. V následujícím rozhovoru odhalil, co juniory čeká v měsíci srpnu i jaké má celý tým cíle v blížící se sezóně.

Juniorka skončila svojí přípravu, jaká ta letošní byla?

Myslím si, že byla dobrá. Byla pro spoustu kluků jiná, doufám, že zajímavější než dříve. Snažili jsme se jí udělat zajímavou, aby byla pestrá a hodně podobná přípravě áčka, abychom my jako trenéři měli nějaké srovnání. Doufám, že byla i dost náročná a že nám to v zimě pomůže.

Dá se za letní přípravu klukům něco vytknout nebo máš pro ně jen slova chvály?

Většina kluků, kteří chodili pravidelně, k tomu přistoupila zodpovědně. Někteří si oproti loňsku srovnali v hlavách co chtějí a jak k tomu přistoupí. Ti, co chodili pravidelně, odvedli stoprocentní výkon. Samozřejmě nám to komplikovalo to, že kluci mají školy, brigády, práce, takže nám to občas nabourávalo tréninky, ale v rámci možností se snažili chodit. Našli se ale i výjimky, které nebudu jmenovat a o kterých víme, které tomu, myslím, nedal sto procent. Převážně ale panuje spokojenost.

Všechny kategorie absolvovaly na závěr výkonnostní testy. Kdo si vedl nejlépe a od koho jsi naopak čekal více?

My jsme klasické testy nedělali, protože nám na začátku utekly. Párkrát jsme se nesešli tak, jak jsme potřebovali, poté nám nevyšlo počasí. Kluky jsme tedy testovali spíše na kolech, spíše na sílu. Myslím, že někteří nás hodně překvapili a většina splnila to, co jsme od nich očekávali. Nebyl nikdo, kdo by měl vyložený propad výkonnosti. Snažili jsme se kluky spíše připravit na to, aby se naučili pracovat od prvního okamžiku, snažili jsme se jim do hlavy vtlouct, že není na co čekat.

Jak fungovala spolupráce nové trenérské dvojice spolu s Janem Fišerou?

Myslím, že jsme si sedli úplně skvěle, nebylo co řešit. Oba dva jsme hodně komunikativní, známe se, vyjdeme si vstříc. Nehrajeme si ani na hlavního trenéra a na asistenta trenéra. Spolupracujeme a snažíme se to vést společně. Cíl máme stejný a vyšli jsme si maximálně vstříc.

Jak dlouhé volnou budou kluci mít a co je poté čeká?

Na následující přípravu se ty týmy znovu rozdělí na starší dorost a juniory. Když budu mluvit za juniory, tak ti budou mít skoro měsíc volno. Doufám, že se během něj budou hýbat. Řekli jsme si, že by byla škoda pustit to, co teď natrénovali. Uvidíme v jakém stavu přijdou. Až se sejdeme, půjdeme rovnou na led. Chtěli bychom ten srpen pojmout pro ně hodně náročně. Máme tam dost přáteláků, dost tréninků. Nebudeme asi dělat nějaké klasické soustředění, ale chtěli bychom, aby trénovali skoro denně, hodně hráli, abychom šli do soutěže připraveni.

Dá se už odhadnout na jaké cíle má tým šanci?

Těžko říct. Budeme chtít určitě hrát trochu jiný hokej, než jsme hráli. Zaprvé bychom chtěli soutěž udržet a poté se motat v horní polovině tabulky. Uvidíme, jak silní budou soupeři. Chtěli bychom ale hrát nahoře, minimálně jako loni.