28. 12. 2009 | Jan Luňáček

Jak si vedou mládežnické týmy?

Je konec roku, a tak můžeme zkusit bilancovat účast mládežnických celků litoměřického Stadionu v jednotlivých soutěžích. V hokejových soutěžích startuje celkem sedm mládežnických kolektivů od juniorů až po nejmladší 5. třídu. Letošní sezóna je pro všechny hokejisty Stadionu atypická tím, že neexistuje výhoda „domácího prostředí“ a uzavřením zimního stadionu v Litoměřicích došlo i k problémům s tréninkovými prostory. Jak si v této mimořádné situaci vedou mládežníci? Nahlédněme do statistik.

Na začátku letošní sezóny bylo velice složité dát „vůbec dohromady“ jednotlivé kolektivy stejného ročníku. Na toto téma byl již zveřejněn na webových stránkách před začátkem této sezóny článek s místopředsedou hokejového klubu Danielem Sadilem. Přesto ale asi nepanuje s výkony mládežnických týmů spokojenost. Máme před sebou ale ještě další část sezóny a situace na jejím konci může být úplně odlišná. Přejme našim hokejovým nadějím v dalším pokračování soutěží více štěstí, chtějme od nich více píle a nasazení a výsledky se určitě dostaví. Další sezóna bude již pokračovat v naší nové Kalich aréně a doufejme, že budou lepší i výsledky. Přesto je určitě vhodné v této chvíli všem „poctivým“ hokejistům, jejich trenérům a především také rodičům za jejich úsilí a obětování poděkovat.

V jakých soutěžích startují mládežnické týmy:

Junioři: Krajská liga juniorů – 8 soupeřů

Starší dorost: Liga staršího dorostu – 8 soupeřů

Mladší dorost: Liga mladšího dorostu – 11 soupeřů

8. třída: Žákovská liga - 11 soupeřů

7. třída: Žákovská liga - 11 soupeřů

6. třída: Žákovská liga - 11 soupeřů

5. třída: Žákovská liga - 11 soupeřů

---------------------------------------------------------

Statistiky :

Junioři: odehrané zápasy - 13 / bodů - 24/ umístění - 4.

Starší dorost: odehrané zápasy - 19 /bodů - 12/ umístění -7.

Mladší dorost: odehrané zápasy - 22 /bodů - 15/ umístění - 9.

8. třída: odehrané zápasy - 17 /bodů - 4/ umístění 12.

7. třída: odehrané zápasy - 18 /bodů - 17/ umístění 8.

6. třída: odehrané zápasy - 16 /bodů - 11/ umístění 8.

5. třída: odehrané zápasy - 17 /bodů - 12/ umístění 9.

--------------------------------------------------------

Celkem bylo odehráno 122 zápasů a získáno 95 bodů.

Z celkového možného počtu bodů 244 činí úspěšnost 38,9 %.

Průměr na tým vychází na 13,57 bodu a průměr umístění je 8,14.