11. 8. 2008 | Redakce

Mládež již zná podobu svých soutěží pro sezónu 2008/09

Netradičně dlouho čekali mladí hokejisté na konečnou podobu svých soutěží. Výkonný výbor ČSLH se totiž rozhodl reorganizovat stávající systém Žákovské ligy, kdy došlo ke zrušení skupin "A" a "B". V těchto skupinách byly zařazeny všechny extraligové týmy a menší oddíly neměly možnost konfrontace s těmito soupeři.

Žákovská liga se tedy dočkala své obměny, když soutěž byla rozdělena na klasickou ŽL po třídách (6. - 9. třída) a na ŽL mladších a starších žáků (6. - 7. třída = mladší žáci; 8. - 9. třída = starší žáci).

V původní verzi ze dne 27. 6. 2008 byl náš klub zařazen do ŽL mladších a starších žáků, což by znamenalo nemalé komplikace pro celý litoměřický hokej. Reakce vedení na sebe nenechala dlouho čekat a dne 30. 6. 2008 Výkonný výbor ČSLH zařadil naše mužstva mezi 55 vybraných klubů do ŽL po třídách. Byla tedy rozeslána nová verze vč. finálního složení skupin. Dne 4. 8. 2008 obdržel klub již třetí odsouhlasenou verzi, která přinesla další změny ve složení skupin - nyní je zařazeno 60 klubů v 5 skupinách po 12 účastnících. Výsledná varianta upřednostňuje územní hledisko a vrací se tedy ke složení skupin ze druhé poloviny 90. let. Složení jednotlivých skupin naleznete níže.

Junioři - Krajský přebor Ústeckého kraje

Soutěž bude odehrána čtyřkolově.

Hrají: hráči celých ročníků 1989, 1990 a 1991 včetně tří hráčů ročníku 1988.

Hodnocení soutěže: Soutěž bude hodnocena tříbodovým systémem tj. za vítězství v základní hrací době 3 body, za prohru 0 bodů, v případě nerozhodného výsledku získává každé mužstvo 1 bod. V případě nerozhodného výsledku následují bez úpravy ledové plochy samostatné nájezdy - po třech na každé straně, nebude-li rozhodnuto pak po jednom samostatném nájezdu na každé straně až do rozhodnutí. Vítěz samostatných nájezdů získává + další bod.

Hrací dny: sobota nebo neděle.

1. HC Slovan Louny
2. HC Stadion Litoměřice
3. HC Děčín
4. HC Draci Bílina

Začátek soutěže: 16. 11. 2008

Dorost - Krajský přebor Ústeckého kraje

Soutěž bude odehrána dvoukolově.

Hrají: hráči celých ročníků 1992 a 1993

1. HC Děčín
2. HC Mariánské Lázně
3. Stadion Litoměřice
4. HC Klášterec n.O.
5. HC Stadion Teplice
6. HC Roudnice n. L.
7. HC Draci Bílina
8. HC Baník Sokolov
9. HC Slovan Louny
10. Volná

Začátek soutěže: 19. 10. 2008

8. + 9. třída - Žákovská liga - skupina "A"

Podmínkou účasti v ŽL ČR je přihlášení družstev 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. třídy a dorostu do soutěží.

Soutěž bude odehrána ve dvanácti účastnících dvoukolově. Po skončení základní části postupují mužstva 8. a 9. tříd dle součtové tabulky do druhé, dvoukolové části soutěže o 1. - 6. a 7. - 12. místo. Vítězové kategorií 8. a 9. tříd nadstavbové části postupují do finálového turnaje.

Hrací dny: Pro soutěž ŽL 8. a 9. tříd platí jednotný hrací den sobota, pro vložená kola středa a státní svátky 28. X. a 17. XI.

1. HC Chemopetrol Litvínov

Třemošná Jablonec Uherské Hradiště Kopřivnice
Beroun Dvůr Králové Olomouc Frýdek Místek

Začátek soutěže: 6. 9. 2008

6. + 7. třída - Žákovská liga - skupina "A"

Soutěže bude sehrána o 12. účastnících systémem každý s každým trojkolově Rozlosování utkání 6. a 7. tříd je zrcadlově obrácené oproti rozlosování 8. a 9. tříd (stejná čísla pro losování), tj. pokud 8. a 9. třídy hrají doma, 6. a 7. třídy hrají se stejným soupeřem ve stejný ve venku!

Pro soutěž 6. a 7. tříd platí jednotný hrací den sobota, pro vložená kola středa a státní svátky 28. X. a 17. XI.

Účastníci jsou stejní jako u 8. - 9. třídy.

4. - 5. třída - Krajský přebor přípravek

Soutěž bude sehrána v jedné skupině o jedenácti účastnících dvoukolově, systémem každý s každým, formou dvouutkání.

Hrací dny: sobota nebo neděle.

Účastníci:
1. HC Slovan Ústí n. L - 4+5.tř.
2. Stadion Teplice - 4+5.tř.
3. HC Slovan Louny - jen 5.tř.
4. Stadion Litoměřice - 4+5.tř.
5. HC Děčín 4+5. - tř.
6. SK Kadaň 4+5. - tř.
7. HC Chemopetrol Litvínov - 4+5.tř.
8. HC Draci Bílina - jen 5. tř.
9. KLH Chomutov - 4+5.tř.
10. HC Roudnice n.L. - jen 5.tř.
11. SK HC Baník Most - 4+5.tř.
12. HC Klášterec n.O - 4+5.tř.

Začátek soutěže: 28. 9. 2008

2. - 3. třída - Minihokej

Soutěž bude sehrána ve dvou skupinách o sedmi účastnících dvoukolově, systémem každý s každým, formou dvouutkání.

Družstva 2 tř. Č. Lípy a 3 tř. Loun vytvoří dvojici.

Družstva, která se v obou věkových kategoriích ve skupině "A" a "B" umístí na 1. místě sehrají dvě utkání o titul "Přeborník ...".

Pokud po druhém odehraném utkání dojde k rovnosti bodů a skóre (první zápas bude odehrán bez ohledu na výsledek v normální hrací době), následují po trestná střílení po pěti na každé straně. Nebude-li rozhodnuto, následuje série po jednom trestném střílení na každé straně do rozhodnutí ( tzv. náhlá smrt).

Každá věková kategorie bude hodnocena samostatně.

Hrací čas: v obou kategoriích 4 x 15 min. hrubého času

Minimální počet hráčů k nastoupení do utkání je 8 + 1.

Skupina "A"
1.HC Klášterec n.O - 2+3.tř.
2.HC Chemopetrol Litvínov - 2+3.tř.
3.KLH Chomutov "A" - 2+3.tř.
4.SK HC Baník Most - 2+3.tř.
5.HC Energie K. Vary - 2+3.tř..
6.SK Kadaň - 2+3.tř.
7.KLH Chomutov "B" - 2+3.tř.
8.HC Draci Bílina - 2+3.tř.

Skupina "B"
1.HC Děčín - 2+3.tř.
2.HC Česká Lípa - jen 2.tř.
2.HC Slovan Louny - jen 3.tř.
3.HC Roudnice n. L. - 2+3.tř.
4.HC Slovan Ústí n. - 2+3.tř.
5.HC Varnsdorf - 2+3.tř.
6.Stadion Litoměřice - 2+3.tř.
7.Stadion Teplice - 2+3.tř.
8.volná

Začátek soutěže: 9. 11. 2008