24. 11. 2022 | Martina Kramerová

36 dětí na akci Týden hokeje! Hokejové odpoledne v Kalich Areně se vydařilo

Ve čtvrtek 24. listopadu na ledové ploše Kalich Areny proběhl tradiční Týden hokeje. Náborová akce projektu Pojď hrát hokej tentokrát přilákala 36 dětí, které si společně s trenéry a vybranými hráči A týmu užily na ledě i mimo něj spoustu výborné zábavy i legrace. Dvouhodinový program malí sportovci a sportovkyně načali registrací. Poté si vyzkoušeli míčové hry v tělocvičně, opičí dráhu, válení sudů či kotrmelce. Vrcholem akce však byly první krůčky na bruslích a „ledové“ hry pod vedením mládežnických koučů. Dětem navíc s bruslením pomáhali čtyři hráči A týmu - Josef Jícha, Jan Holý, Jakub Šedivý a Tomáš Král. Kdo se akce zúčastnil, rozhodně nelitoval. Rodiče i děti zažili moc příjemné odpoledne.

Bohatý program akce Pojď hrát hokej odstartoval registrací, která probíhala od 16:00. Děti dostaly drobné dárky a vyrazily do tělocvičny, kde si pořádně protáhly tělo při opičí dráze či různých míčových hrách. Rodiče se mezitím vydali do klubovny, kde je čekala prezentace o ledním hokeji.

Pak následovala hlavní část akce – malí hokejisté a hokejistky nazuli brusle a vyrazili na led. I na hrací ploše pro ně byla připravena řada skvělých atrakcí. Některé děti se učily bruslit, jiné se v pohybu na ledě jen zdokonalovaly.

Trenéři učili děti první krůčky, jak na ledě padat, jak dělat rybičky nebo se na bruslích správně pohybovat. Děti si mohly zadovádět i s hráči A týmu. Akce se zúčastnili Josef Jícha, Jan Holý, Tomáš Král a Jakub Šedivý. Dětem pomáhali s bruslením nebo s nimi zkoušeli přihrávky. Odpoledne sice bylo plné pádů, ale také dětského smíchu a nadšení. Hokejová akce se zkrátka skvěle povedla a všichni účastníci si ho bezvadně užili.