23. 9. 2022 | Kateřina Kubatková

Stadion vyráží do Edenu! Napraví na ledě soupeře porážku z přípravy?

Kališníky čeká druhý výjezd v sezoně, tentokrát zamíří do hlavního města na led Slavie. Svěřencům trenéra Přerosta se v posledním utkání nedařilo. Ačkoliv nad Kolínem vedli na domácím ledě o dvě branky, nakonec padli v prodloužení. Podaří se Litoměřicím hodit prohru za hlavu a urvat v Edenu vítězství?

Porovnání týmů

11. místo (3 body)
Postavení v tabulce
6. místo (4 body)
7:11
Skóre
13:12
Jan Kern (1+3)
Nejproduktivnější hráč
Přemysl Svoboda (1+4)
Maxim Havrda (2 góly)
Nejlepší střelec
Tomáš Guman (3 góly)
Karel Klikorka (1+0)
Nejproduktivnější obránce
Jan Holý (0+3)
Roman Málek (87,80 %)
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král (86,36 %)
Přerov - Slavia 3:2 sn
Poslední utkání
Litoměřice – Kolín 5:6 pp

Kališníkům se v letošní sezoně v domácím prostředí zatím nedaří. Poslední utkání toho bylo důkazem. Ačkoliv ve druhé třetině vedli domácí nad Kolínem 5:3, těsně před sirénou dostali gól a podle útočníka Přemysla Svobody šlo o rozhodující moment zápasu. Stadion totiž nakonec padl 5:6 v prodloužení.

Celkově to byl vyrovnaný souboj, ale nám hodně uškodil ten čtvrtý gól kozlů, co jsme dostali do šatny. Myslím si, že kdybychom branku neobdrželi a šli do třetí třetiny za stavu 5:3, tak ten zápas vyhrajeme," uvedl nejproduktivnější hráč Litoměřic.

Zatímco v Kalich Areně se Stadionu zatím nevede, jediný odehraný venkovní zápas v Chrudimi ovládl 5:2. To slávisté mají opačnou bilanci. Ve dvou venkovních utkáních prohráli a v jediném domácím zápase proti Sokolovu zvítězili po prodloužení 4:3.

Sešívaní v posledním duelu nastoupili na ledě Přerova. Po první třetině vedli Pražané zásluhou Michala Simona a momentálně nejproduktivnějšího hráče Jana Kerna 2:0. V prostřední části se ale dvakrát prosadili domácí a bylo vyrovnáno. Třetí perioda zůstala bez branek a utkání směřovalo do prodloužení a samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl o výhře Zubrů Zděnek Okál.

Přemysl Svoboda o duelu s Kolínem

„Celkově to byl vyrovnaný souboj, ale nám hodně uškodil ten čtvrtý gól kozlů, co jsme dostali do šatny. Myslím si, že kdybychom branku neobdrželi a šli do třetí třetiny za stavu 5:3, tak ten zápas vyhrajeme.“

Sobotní soupeři se spolu naposledy utkali v rámci přípravyl a to hned dvakrát. První klání se uskutečnilo v Praze, a i když kališníci vedli 2:0, domácí se dokázali vzpamatovat a skóre otočit na 4:2. Na druhý souboj přijeli sešívaní pod Radobýl. Litoměřice po trefách Gumana, Marcela a Procházky zvítězily 3:1 a vzájemná bilance těchto dvou celků tak zůstala vyrovnaná.

Podaří se kališníkům potvrdit formu ve venkovních utkáních, nebo se naopak slávisté v domácím prostředí znovu ubrání? Zápas v Praze začne v sobotu v 17:00. Živý přenos bude možné sledovat na Hokejka TV, textový na webu onlajny.com.