11. 7. 2022 | Martina Kramerová

Suchá příprava skončila. Po dovolené se kališníci sejdou na ledě

Suchá příprava dospěla ke svému konci a hokejisté Litoměřic si teď užívají zaslouženého volna. Měsíc a půl polykali náročné dávky tréninků v tělocvičně, posilovně i terénu a momentálně čerpají síly na závěrečnou fázi příprav na příští sezonu. 25. července se v Kalich Areně sejdou znovu, aby se začali připravovat na ledě. V srpnu pak hráči Stadionu absolvují i osm přátelských zápasů.

V půlce května kališníci odstartovali suchou část přípravy na nový soutěžní ročník Chance ligy, ta jim skončila a hráči už se těší na led. Po měsíci a půl náročných tréninků v posilovně, tělocvičně i v terénu si momentálně užívají zasloužené volno, pak zahájí přípravu na ledě.

I když byla nepopulární "suchá" hodně těžká, kondiční trenér Jan Jiskra hráče hodně chválil. "Příprava probíhala podle představ a kluci odvedli skvělou práci. Měli jsme nastavený jiný tréninkový systém než minulý rok a kluci si na to navykli velmi rychle. Použil jsem systém, který jsem se naučil na stáži v USA u Bena Prentisse. Nikdo se nezranil a kluci udělali super progres, takže jsem nadmíru spokojený," uvedl.

Tréninky si pochvalovali i sami hráči. "Příprava byla náročná, nikdo tu dřinu moc nemá rád, ale víme, že ji musíme podstoupit, protože v sezóně víme, že ji zúročíme. Myslím si ale, že jsme si ji jeden druhému snažili zpříjemnit a užili jsme si i dost legrace," uvedl talentovaný obránce Martin Böhm, který v Litoměřicích nastupoval už v uplynulé sezoně.

"Za mě kvalitní moderní letní příprava, hodně podobná té z minulé sezony. Teď máme aktivní volno, ať si udržíme to, co jsme v přípravě nabrali, a pak nám začíná tvrdá práce na ledě," doplnil útočník Ondřej Procházka. Příprava na ledě odstartuje 25. července.