13. 4. 2022 | Redakce

3. ročník projektu O Kapku lepší hokej zajistil dětem přes 900 000!

Třetí kolo dobročinné sbírky, která se zaměřuje na pomoc dětem s poruchou krvetvorby, přineslo Nadačnímu fondu Kapka naděje 905 282 korun! Díky fanouškům a hokejovým klubům, které poskytly svůj prostor, čas i finanční příspěvky, se podařilo poskládat částku přes 900 tisíc korun. Celkově se na pomoc dětem za tři roky vybralo už přes 2 miliony korun.

600 000 korun z celkového letošního výtěžku bude vyhrazeno pro nákup přístroje v hodnotě 1 693 374 Kč na Kliniku dětské hematologie a onkologie v Praze (FN Motol). Toto zařízení, konkrétně pak 7500 Fast Dx Real-Time PCR Instrument, je nezbytné pro vyšetření odpovědi na léčbu (MRN) u pacientů s leukémií a některými dalšími typy onemocnění krvetvorby. Bude se jednat o unikátní přístroj, který je schopný vyhodnotit vzorky z celé republiky. Zbylých 300 000 korun bude rozděleno po menších částkách do nemocnic po celé České republice.

„Projekt O Kapku lepší hokej nám už třetím rokem ukazuje, že hokejové týmy dokáží skórovat nejen na ledě. Výtěžek přes 900 tisíc je fantastický. Děkujeme ze srdce všem fanouškům, hokejistům i realizačním týmům,“ dodal Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

„Ačkoliv jsme nedosáhli naší vysněné hranice milionu korun, z výše vybrané částky jsme s ohledem na současné dění upřímně ohromeni. Chtěl bych moc poděkovat klubům i hráčům, kteří již berou propagaci problematiky boje proti rakovině zcela automaticky a sami se aktivně zapojují, aby byl příspěvek každým rokem co nejvyšší. Velký dík patří samozřejmě také skvělým fanouškům a spolupracujícím subjektům, kteří se jakkoli zapojili a zasloužili o výslednou částku. Moc si toho ceníme a věříme, že vybrané peníze Kapka naděje využije co nejlépe na pomoc nemocnicím, dětem a jejich rodinám, které čelí boji s touto zákeřnou nemocí,“ říká Petr Nitsche z BPA sport marketing, která zajišťuje organizaci projektu O Kapku lepší hokej.