21. 3. 2022 | Vít Trubička

Souhrn mládeže: Sezona se blíží ke konci. Stále ale běží boje o umístění

Do posledního víkendu se svými zápasy zapojili junioři, osmáci, sedmáci a šesťáci. Nejvíce úspěšný to byl víkend pro hráče 8. třídy, kteří na svém ledě přehráli Ústí nad Labem 5:1. Z posledního domácího dvojzápasu této sezony pak brali i junioři dva body po výhře v samostatných nájezdech druhého klání.

Junioři odehráli poslední dvojici domácích zápasů v letošní sezoně

19. 3., o umístění 10: HC Stadion Litoměřice – SK Kadaň 2:3
Branky Litoměřic: Trtek, Bartoníček.

20. 3., o umístění 4: HC Stadion Litoměřice – Piráti Chomutov „B“ 6:5 sn.
Branky Litoměřic: 2x Bartoníček, Hromádka, Hrzán, Bořil, rozh. náj. Vait.

Svěřenci Milana Budi mají za sebou poslední dvě utkání doma v Kalich Areně. Jako už tradičně tvořilo jejich sestavu velké množství dorostenců. V prvním klání proti Kadani litoměřický tým marně dotahoval ztrátu 0:2 z úvodu zápasu. Přes famózní výkon Josefa Sluky v brankovišti se mu ale obrat nepovedl a Kadaň si odvezla domů tři body. Daleko dramatičtější byl zápas juniorů proti chomutovské rezervě. Stadion na začátku první periody vedl 3:0, pak ale Piráti otočili na 4:3 a za stavu 5:5 mířil zápas do nájezdů. V nich si skvěle počínala Denisa Dudková, zejména díky ní tak kališníci brali bonusový bod.

Osmáci nadělili „bůra“ ústeckému Slovanu

19. 3., o umístění 19: HC Stadion Litoměřice – HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
Branky Litoměřic: 2x Horák, Beránek, Hendrych, Chlouda.

Osmá třída držela nad ústeckým týmem převahu už od samému počátku zápasu. Ve čtvrté minutě dokázal otevřít skóre Adam Beránek, načež kališníci nasypali za záda ústecké gólmanky Ortové další čtyři kotouče. Ústeckým se povedlo pouze na počátku třetí třetiny snížit na 4:1, na jejich gól ale dokázal odpovědět svou druhou trefou David Horák a Stadion si tak upevnil před posledním zápasem pozici přesně ve středu tabulky skupiny o umístění.

Sedmáci se v Lounech drželi dvě třetiny, Slovan rozhodl až v závěru

20. 3., o umístění 19: HC Slovan Louny – HC Stadion Litoměřice 10:3
Branky Litoměřic: 2x Pospíšil, Černý.

Sedmá třída se vydala k poslednímu venkovnímu klání této sezony na led lounského Slovanu. Ten se sice jako první dostal do vedení, což udržel po celý zbytek úvodní třetiny. Až na počátku druhé srovnal Marek Pospíšil. Ke smůle Litoměřických se ale Louny opět rychle dostaly do vedení a dokázaly také doma dojít k výhře 10:3.

Šesťáky posílilo množství hráčů ze sedmé třídy. Ani tak na Ústí nevyzráli

19. 3., o umístění 19: HC Stadion Litoměřice – HC Slovan Ústí nad Labem 1:8
Branka Litoměřic: Mácha.

Po dvou výhrách v řadě přišlo pro šesťáky trochu krutější vystřízlivění. Do zápasu s ústeckým Slovanem vstupovali posíleni o sedmáky Jana Wipplera, Matyáše Tvrzníka, Štěpána Padrtu, Lukáše Máchu a Otu Bukače. Ústí se ale dostalo do vedení už díky dvěma gólům ve třetí minutě zápasu. Jako další pak sice pálil litoměřický Mácha, nicméně na jeho trefu soupeř rychle reagoval a odvezl si z Litoměřic vítězství.