24. 11. 2021 | Kateřina Kubatková

Rozhodla první třetina. Fanouškům jsme vděční, říká obránce Pinkas

Kališníci proti Jihlavě podali parádní výkon a smetli třetí tým tabulky poměrem 5:1. V rámci Charitativního týdne Chance ligy se po prvním litoměřickém gólu snesly na led necelé tři stovky plyšáků. "Je to dobrý nápad a pomůže to potřebným. Jsem rád, že takové akce jsou, i když uklízení plyšáků trošku zápas zdrželo", usmíval se po vítězném zápase obránce Matěj Pinkas.

V souboji druhého se třetím celkem tabulky jste zvítězili 5:1. Co bylo podle tebe hlavním klíčem k úspěchu?

Myslím si, že rozhodla první třetina, kterou jsme měli určitě lepší. Dali jsme dva góly, z toho jeden brzy po začátku utkání, a to nás nakoplo. Celkově jsme podle mě podali kvalitní výkon.

Proti Jihlavě jsi měl druhý nejdelší ice-time mezi kališníky, jak hodnotíš svůj výkon na ledě?

Moc si vážím toho, že v Litoměřicích dostávám tolik prostoru a jsem za to hrozně rád. S fyzičkou problém nemám, ale vždycky je co zlepšovat.

Nastupoval jsi v první lajně ve dvojici s Patrikem Marcelem, jaká je to spolupráce?

Je to skvělý pocit nastupovat v první pětce po boku tak zkušeného hráče, kterým Patrik je. Myslím si, že se nám spolu hraje dobře a že nám to ve dvojici klape.

V rámci třiadvacátého kola se konal „plyšákový“ zápas, jak se ti tato akce líbila?

Je to dobrý nápad a pomůže to potřebným. Jsem rád, že takové akce jsou, i když uklízení plyšáků trošku zápas zdrželo.

Jak vnímáte na ledě podporu fanoušků, kteří i přes zpřísněná opatření dorazili v hojném počtu?

Jsme vděční fanouškům, že dorazili a že nás podporují i za takových podmínek, jaké jsou teď nastavené. Jsou na ledě hodně slyšet a ženou nás kupředu.

V dresu Litoměřic jsi odehrál 17. ligové utkání, jak se ti pod Radobýlem líbí?

Jsem tu moc spokojený. Máme v kabině super partu, učíme se od zkušených hráčů, máme prostor se rozvíjet. Zázemí je tu velmi kvalitní a jsem rád, že tu mohu hrát.

V reprezentační pauze jsi se s výběrem U20 zúčastnil Turnaje čtyř zemí, Jaký je to pocit reprezentovat Českou Republiku?

Za reprezentaci hraji už nějakou dobu a jsem za to moc rád. Jsem vděčný za tu možnost a je to pro mě čest.