22. 11. 2021 | Martina Kramerová

Stadion proti Jihlavě odehraje ˝plyšákový˝ zápas. Pomozte s námi dobré věci

Stadion se stejně jako každý rok s výjimkou loňské koronavirové pauzy zúčastní Charitativního týdne Chance ligy. Na pátém ročníku dobročinné akce se Litoměřice podílí sbírkou na stadionu i dárky, které klub věnoval do charitativní aukce. Středeční utkání s Jihlavou proběhne jako "plyšákový" zápas. Fanoušci mohou do Kalich Areny donést plyšové hračky, jež při první brance kališníků mohou vhodit na led. Plyšáci poté poputují do litoměřické nemocnice. Plyšové hračky ale nejsou jediné, co mohou hokejoví příznivci nosit. Pro hospic sv. Štěpána a centrum pro náhradní rodinnou péči lze přispět také hygienickými či psacími potřebami.

Máte doma starší plyšáky, které už nevyužijete a chtěli byste je někomu věnovat? Přineste je na "plyšákový" zápas do Kalich Areny, který se uskuteční ve středu 24. listopadu proti Jihlavě. Plyšové hračky si ponechte u sebe až do první branky Litoměřic, poté je můžete naházet na led.

Pokud nemáte plyšáky a přesto chcete pomoci, přineste hygienické potřeby (šampony, vlhčené ubrousky, papírové kapesníky, spreje či sprchové gely) či psací potřeby (tužky, fixy, pastelky, tempery, gumy, ořezávatka atd.). Ty můžete dát do připravených označených boxů. Svými dárky pomůžete centru pro náhradní rodinnou péči, hospicu sv. Štěpána a dětskému oddělení litoměřické nemocnice.

V případě, že se duelu nemůžete zúčastnit a přesto chcete pomoct, podívejte se na dobročinnou aukci, do které Stadion věnoval parádní hokejové relikvie. Máte možnost získat parádní hokejový dárek a navíc pomoct dobré věci. Výtěžek bude věnován organizaci Klokánek, která jej rozdělí do všech svých zařízení po celé republice. Na aukci se můžete podívat od soboty na stránce sportovniaukce.cz . A na jaké litoměřické předměty se v aukci můžete těšit?

1. Originální hraný dres k výročí 800 let od založení Litoměřic Radima Šaldy ze zápasu s Havířovem ze sezony 2019/2020 s podpisy všech hráčů současného kádru A týmu

2. Originální hraný dres ze sezony 2021/2022 Jana Výtiska s podpisem samotného hráče nebo všech hráčů současného kádru

3. Originální hraný dres ze sezony 2021/2022 Patrika Marcela s podpisem samotného hráče nebo všech hráčů současného kádru

4. Originální hraný retro dres Dukla Josefa Jíchy ze zápasu s Motorem s podpisem samotného hráče nebo všech hráčů současného kádru

5. Originální hraná brankářská hokejka Tomáše Krále s podpisem samotného hráče nebo všech hráčů současného kádru

6. originální puk pro letošní ročník Chance ligy s vlastnoručním podpisem vybraného hráče A týmu

7. originální puk pro letošní ročník Chance ligy s vlastnoručním podpisem vybrahného hráče A týmu

Aukce probíhá do 30. listopadu. Podívat se na ni můžete ZDE.