7. 11. 2021 | Vít Trubička

Třígólový Sihvonen: Zápasy proti Benátkám mi střelecky svědčí

Mr. Hattrick! Přišel, viděl a do sítě soupeře pálil ostrými. Finský útočník Riku Sihvonen v duelu s Benátkami zaznamenal tři branky a zrežíroval sobotní triumf. „Každá výhra je důležitá. Ve třetí třetině jsme se více tlačili do branky, tím nám to tam také začalo padat,“ prohlásil o vývoji utkání. "Zápasy s Benátkami mi svědčí," řekl ke svému gólovému představení.

Výhra proti Benátkám se nerodila nijak lehce, jak je důležitá vzhledem k udržení druhého místa v tabulce?

Každá výhra je důležitá. V tomto utkání jsme lépe bránili a díky tomu se nám povedlo zvítězit.

V první třetině nepadla žádná branka, ve druhé části pouze jedna, o to více jste se pak rozstříleli ve třetí třetině. Co se ve hře změnilo z tvého pohledu?

Snažili jsme se více tlačit na benáteckou branku. Tím nám také do ní začaly padat kotouče.

Bylo náročné držet se soupeřem krok? Zejména tedy ve hře pět na pět, kdy si i on vytvořil řadu příležitostí?

Bylo tomu tak. Benátky mají hodně mladých bruslivých hráčů. Jinak to ale byl celkem normální zápas a je dobře, že jsme ho dotáhli do vítězného konce.

Jakou roli hrály přesilové hry? Vám z nich padly dva góly, Benátkám také.

Přesilovky jsou důležité v každém zápasu. V tomhle utkání se nám je povedlo sehrát celkem úspěšně, proto také máme z nich góly.

Jsou Benátky tvým oblíbeným soupeřem? V předchozím vzájemným zápasu jsi vstřelil dva góly, nyní hattrick.

Úplně nedokážu posoudit, ale řekl bych, že mi zápasy s nimi svědčí.

Teď na vás čeká reprezentační přestávka. Budete mít třeba pár dní volna nebo pokračujete v tréninkovém rytmu?

Dostaneme krátké volno. Z Finska mi přijede několik kamarádů. Společně navštívíme Prahu na pár dní a od hokeje si chvilku odpočinu.