28. 9. 2021

Repríza loňského čtvrtfinále. Stadion jede do Jihlavy

Kališníci po týdnu opět míří na venkovní kluziště. Soupeřem jim tentokrát bude jihlavská Dukla, jejíž prostředí bude litoměřickým hokejistům jistě velmi známé z loňských sedmi čtvrtfinálových zápasů. Tentokrát ale bude Stadion do utkání vstupovat z vyšší tabulkové pozice. Odveze si z Vysočiny vítězství?

Porovnání týmů

7. místo (8 bodů)
Postavení v tabulce
3. místo (12 bodů)
Skóre
Tomáš Čachotský (2+3)
Nejproduktivnější hráč
Riku Sihvonen (5+1)
Tomáš Čachotský, Filip Seman a Tomáš Havránek (všichni 2 góly)
Nejlepší střelec
Riku Sihvonen (5 gólů)
Anti Kauppila (0+2)
Nejproduktivnější obránce
Jan Holý (0+4)
Maksim Žukov (96,00 %)
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král (92,31 %)
David Čermák (88,57 %)
Vrchlabí – Jihlava 1:2 sn.
Poslední utkání
Litoměřice – Kadaň 5:2

Stadion se utká se soupeřem, který má v letošní sezoně obdobnou výsledkovou bilanci. Jihlavským ale chybí jeden zápas a i tak by v případě výhry měli o jeden bod méně než litoměřický tým. Rozdíl u obou celků je v jejich dosavadní jediné prohře, zatímco Stadion Šumperku podlehl v prodloužení, tak Jihlava Porubě v základní hrací době. Kališníkům tak v současné době v tabulce patří třetí místo s dvanácti body, Dukla s osmibodovým ziskem obývá sedmou příčku.

Jihlavští jsou stále doma neporaženi. V CZ Loko Aréně přivítali hned v úvodním utkání Vsetín, jejž dokázali porazit 3:0. O týden později si vyšlápli na Přerov, tentokrát zvítězili výsledkem 3:1. Naopak na venkovních kluzištích vždy alespoň jeden bod ztratili. Z porubského stadionu odjížděli s prohrou 2:4, na ledě Vrchlabí sice dokázali zvítězit, avšak až v samostatných nájezdech 2:1.

Dukla hlásí řadu změn v sestavě

Po loňském tažení play-off Dukla celkem výrazně obměnila sestavu. Do Havířova zamířil Tomáš Fučík, do Sokolova Jan Strejček a do Litvínova Daniel Kolář.

Hostování z extraligových klubů skončilo Tomáši Černému a Danielu Bukačovi. Mezi další odchody pak patří přestup Daniela Krenželoka do Frýdku-Místku, Matěje Pekra do německého Memmingenu, Jana Brože do francouzského Brianconu a Tomáše Jiránka do Prostějova.

Naopak řada dalších hráčů do Jihlavy přišla. Z Havířova se na Vysočinu přesunul Filip Seman, z Vrchlabí Ján Niko, z Litvínova Filip Helt, z brněnské Komety Daniel Kowalczyk, z Prostějova Adam Wolf, z Hradce Králové Tomáš Janoušek, z Kadaně Vladislav Houška a ze švédského Bodens HF Antti Kauppila.

Litoměřičtí vstoupili do nové sezony celkem úspěšně. Ve všech pěti dosud odehraných zápasech dokázali bodovat. V prvním zápase si připsali výhru v prodloužení nad Frýdkem-Místkem, následně si poradili venku nad Benátkami nad Jizerou a doma nad Kolínem. Jedinou prohru zatím Stadion zaznamenal na ledě Šumperka, i tam ale získal alespoň bod po prodloužení. V posledním odehraném zápase si pak kališníci vyšlápli na Kadaň výsledkem 5:2.

Podaří se hráčům Litoměřic udržet bodovou šňůru? Jihlava je v posledních utkáních také úspěšná a Stadion tak nečeká lehký úkol. Kališníci jsou na tom ale o něco lépe, jak v tabulce, tak v celém bodovém počtu. Utkání v jihlavské CZ Loko Aréně začíná v 17:30, sledovat ho můžete nejen naživo, ale také na Hokejka TV či v textové podobě na onlajny.com.