17. 12. 2019 | Martina Kramerová

Škoda, že jsme neurvali druhý bod! Zasloužili jsme si ho, mrzelo po prohře Kadlece

Do sestavy se vrátil po zranění a hned pomohl jednou brankou. Ani gólový příspěvek Martina Kadlece však na vítězství nestačil a Stadion musel kousat porážku. „Dvě třetiny jsme hráli dobře a systémově. Jen ve třetí části nám to trošku ulítlo. Škoda, že jsme neurvali druhý bod. Podle mě jsme si ho možná i zasloužili,“ řekl útočník, který se vrátil po zranění.

V úterý večer odcházeli litoměřičtí fanoušci z Kalich Areny se svěšenými hlavami. Stadion sice sehrál se Vsetínem vyrovnanou partii, nakonec se ale musel sklonit před soupeřem, který duel rozhodl v prodloužení. Podle jednoho z kališnických střelců se v 1. kole skupiny o pořadí pro play-off projevila pauza i tíha okamžiku.

„Dvě třetiny to byl vyrovnaný hokej. Od Vsetína jsem ale čekal, že bude hrát víc aktivně. Nebylo to v takovém tempu. Vůbec celý zápas byl z obou stran nemastný neslaný. Bylo vidět, že se hrálo teprve první kolo další části soutěže. A navíc po pauze," hodnotil Martin Kadlec.

To se projevilo i na průběžném výsledku. Takřka dvě třetiny svítilo na ukazateli hubené skóre 1:0 pro hosty. „Od obou týmů to bylo dost opatrné. Hrálo se spíš ve středním pásmu a ani jedno mužstvo si nevytvářelo nijak velké šance,“ uvažoval zkušený útočník nad tím, proč si fanoušci museli na branky počkat tak dlouho.

3
Zhruba tolik týdnů Martin Kadlec nehrál kvůli zranění.

Jedním z důvodů mohl být i fakt, že Stadion bez mládežnických reprezentantů lepí sestavu, jak se dá. „Je to těžké. V kabině se sejdeme deset minut před zápasem a teprve se poznáváme. I tak si ale myslím, že jsme dvě třetiny hráli dobře a systémově. Jen ve třetí části nám to trošku ulítlo. Škoda, že jsme neurvali druhý bod. Podle mě jsme si ho možná i zasloužili,“ řekla litoměřická třináctka o podmínkách, v nichž jeho tým pracuje.

Mezi klíčové momenty patřilo i neúspěšné trestné střílení nebo nevyužitá přesilovka pět na tři. „Tyhle okamžiky zápasu byly určitě hodně zásadní. Co se ale týče přesilovek, nacvičují se těžko, když trénujeme třeba v osmi lidech. Tři týdny jsem tu kvůli zranění nebyl ani já, takže to potom těžko klape,“ mrzelo Kadlece.

Z osobního hlediska je však rád, že měl možnost opět naskočit do soutěžního zápasu. Takřka měsíc totiž pauzíroval kvůli zranění. Na ledě už se navíc cítil celkem dobře. „Není to ještě úplně ideální, ale těsně po zápase mě to nijak extra nebolelo, takže si myslím, že to bude jenom lepší a já budu moct normálně hrát,“ těšilo ho.

V příštím kole kališníci vyrážejí na druhý konec republiky a rozhodně chtějí zaváhání napravit. „V Porubě to bude úplně jiný zápas. Navíc dlouhá cesta. Ale jedem tam pro tři body a myslím, že tam můžeme vyhrát,“ uzavřel.